امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58234
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۸
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر سومالی امروز یکشنبه اعلام کرد: این کشور در جنگ با تروریسم با شرکای خارجی همکاری می ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر سومالی امروز یکشنبه اعلام کرد: این کشور در جنگ با تروریسم با شرکای خارجی همکاری می کند.

عبدی فرح شیرودون در نشستی خبری گفت: همکاری ما با شرکای بین المللی در مبارزه با تروریسم محرمانه نیست، منافع ما در داشتن سومالی در صلح و آزاد از تروریسم است.

وی این سخنان را یک روز پس از حملات نیروهای ویژه آمریکایی در لیبی و سومالی برای دستگیری دو تن از سرکرده های القاعده بیان کرد.

این در حالی است که لیبی با اظهار بی اطلاعی از عملیات آمریکایی در خاک خود ، توضیحات واشنگتن را در این خصوص خواستار شده است.

نیروهای آمریکایی در لیبی ابو انس اللیبی را که تحت تعقیب قرار داشت در طرابلس پایتخت لیبی دستگیر کردند.

وی به دلیل دست داشتن در انفجارهای سال 1998 سفارتخانه های آمریکا در تانزانیا و کنیا که به کشته شدن بیش از 200 تن منجر شد، از 13 سال پیش تحت تعقیب بود.

در سومالی نیز آمریکا یکی از پایگاه های الشباب در جنوب این کشور را هدف قرار داد اما به نظر می رسد این حمله ناکام بوده است.

نخست وزیر سومالی تاکید کرد: الشباب تهدیدی  برای ما و کشورهای همسایه است  کشورهای دیگر الشباب را به عنوان گروهی تروریستی می شناسند  در نتیجه الشباب برای سومالی، کشورهای همسایه و همه جهان خطرناک است.

فرزند ابوانس اللیبی: لیبیایی ها در ربایش پدرم دست داشتند

فرزند ابوانس اللیبی لیبیایی ها را به دست داشتن در بازداشت پدرش متهم کرد.

عبدالله الرقیعی 20 ساله امروز به خبرنگاران گفت: لیبیایی ها پدرم را  مقابل منزل ربودند چهره و لهجه آنها لیبیایی بود مهاجمان مسلح به سلاح های صدا خفه کن بودند.

نبیه الرقیعی برادر ابو انس اللیبی دستگیری وی را دزدی توسط نیروهای خارجی خواند.

الشباب سوء قصد آمریکا به اعضای ارشد این گروه را رد کرد

گروه الشباب در سومالی نیز امروز یکشنبه اعلام کرد در خانه ای در جنوب موگادیشو پایتخت این کشور که نیروهای آمریکایی نیمه شب جمعه به آن حمله کردند هیچ مقام ارشدی حضور نداشت.

دو هفته پس از حمله مردان مسلح به یک مرکز خرید در نایروبی که گروه الشباب مسئولیت آن را بر عهده گرفت، نیروهای آمریکایی دیروز شنبه در لیبی و سومالی عملیاتی را به اجرا گذاشتند که به دستگیری یکی از افراد ارشد القاعده در طرابلس انجامید.

شیخ عبدیاسیس ابومصعب، سخنگوی عملیات نظامی الشباب به رویترز گفت :ادعای آمریکا مبنی بر اینکه یک مقام ارشد الشباب در این خانه بود دروغ است زیرا هیچ مقام ارشدی در این خانه نبود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها