امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58235
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۸
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «نیوریپابلیک» در گزارشی به بررسی رویکرد اخیر ایران در جامعه بین الملل پرداخت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «نیوریپابلیک» در گزارشی به بررسی رویکرد اخیر ایران در جامعه بین الملل پرداخت و نوشت: رئیس جمهور ایران اخیرا مذاکرات با 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل را احیا کرد. وی همچنین در سخنرانی روز 24 سپتامبر خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سلاح های هسته ای و دیگر سلاح های کشتار جمعی هیچ جایگاهی در امنیت ایران و دکترین دفاعی و اصول اعتقادی ایران ندارد.

این در حالی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با حمله به سخنرانی رئیس جمهور ایران تهدید کرد که به تنهایی جنگ علیه ایران را انجام خواهد داد.

پایگاه خبری «نیو ریپابلیک» در ادامه گزارش خود نوشت: سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل یکطرفه و شعله ور کننده است.

این پایگاه خبری در ادامه به اقدامی که رئیس جمهور ایران پس به قدرت رسیدن انجام داده اشاره کرد و نوشت: روحانی پس از آنکه به قدرت رسید مسئولیت مذاکرات هسته ای را از شورای عالی امنیت ملی به وزارت امور خارجه محول کرد که هم اکنون ظریف وزارت آن را در اختیار دارد که در زمان ریاست جمهوری خاتمی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل بوده است.

نیور ریپابلیک در گزارش خود اضافه کرد: سخنرانی نتانیاهو مملو از دورویی بود. اسرائیل البته سلاح اتمی دارد و از 50 سال پیش اقدام به توسعه این تسلیحات کرده اما هیچگاه اعلام نکرده که دارای این تسلیحات است. از سوی دیگر اسرائیل بر خلاف ایران پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی را امضا نکرده است این در حالی است که نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل روحانی و ایرانیان را به مخفی کاری در توسعه تسلیحات اتمی متهم می کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها