امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 23
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58236
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۸
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دکتر خالد الخطیب، مسئول وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که شمار کشته ها و زخمی ها در درگیری های ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دکتر خالد الخطیب، مسئول وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که شمار کشته ها و زخمی ها در درگیری های امروز یکشنبه مناطق مختلف مصر به 34 کشته و 209 زخمی رسید.

الخطیب گفت: پانزده تن در قاهره و پانزده تن دیگر در استان الجیزه کشته شدند، استان بنی سویف نیز شاهد کشته شدن سه تن بود و یک نفر هم در استان المنیا کشته شد.

سرلشکر سید شفیق معاون امنیت ملی در وزارت کشور مصر گفت: عمده تلفات درگیری های امروز مربوط به مناطق رمسیس، الدقی و المنیل قاهره بوده اس.

وی اعضای اخوان المسلمین را به تیراندازی به سوی شهروندان و کشتار آنها متهم کرد.

وی در گفت وگوی تلفنی با برنامه رادیویی"الحیاة الیوم" گفت:اخوانی ها به طور عمد قصد خراب کردن شادی مردم مصر به مناسبت جشن سالروز جنگ اکتبر 1973 را داشتند اما امنیت کاملا برقرار است، خیابان ها خالی از تظاهرات است.

وی افزود: زمان اغتشاشگری و ناآرامی به پایان رسیده و دیگر هرگز اجازه برپایی تحصن ها در میدان های قاهره را نمی دهیم.

از سوی دیگر شیخ هزاع بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات ساعتی پیش با هواپیمای اختصاصی از ابوظبی در فرودگاه قاهره به زمین نشست.

بن زاید در راس هیئت بلندپایه اماراتی برای تبریک سالروز پیروزی های اکتبر 1973 به مقامات مصری و ملت مصر به قاهره سفر کرده است.

منابعی گفتند که شماری از فرماندهان نیروهای مسلح امارات و سلطان بن احمد سلظان الجابر وزیر مشاور دولت امارات از جمله اعضای هیئت اماراتی هستند.

عدلی منصور، رئیس جمهور موقت مصر نیز امروز در حاشیه مراسم جشن نیروهای مسلح به مناسبت پیروزی جنگ اکتبر با عبدالله النسور، نخست وزیر اردن در قاهره دیدار کرد.

ایهاب بدوی، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر تصریح کرد: منصور با النسور راه های توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور در همه زمینه ها و توسعه افق های همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری ها در دو کشور را بررسی نمود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار