امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58245
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۴
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، دانش‌آموزان دبستان محدثه روستای میان‌شهر از توابع شهرستان قلعه‌گنج سال‌هاست در «کپر» درس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، دانش‌آموزان دبستان محدثه روستای میان‌شهر از توابع شهرستان قلعه‌گنج سال‌هاست در «کپر» درس می‌خوانند؛ در حدود کمتر از یک کیلومتری از روستای آنها چند دبستان وجود دارد اما طی این مسیر و گذر از جاده برای دانش‌آموزان دبستانی سخت است و از سوی دیگر مردم روستا برای احداث یک مدرسه در روستایشان، پافشاری دارند.

مردم روستا با گرفتن سرویس برای فرزندانشان نیز توافقی ندارند و معتقدند که باید برای این 68 دانش‌آموز، مدرسه‌ای احداث شود؛ هر چند که مسئولان مجتمع عیسی بازگیر سورگ‌ آباد نیز معتقدند دبستان روستای سورگ آباد هم پاسخگوی دانش‌آموزان مدرسه دیگر نیست و بر یک نوبته بودن مدرسه‌شان هم اصرار دارند.

تصویر زیر دبستان محدثه روستای میان‌‌شهر است و تصاویر بعدی نیز دانش‌آموزان کلاس پنجمی را نشان می‌دهد.

سحر، ام‌البنین، ایمان، فرید، مجید و امیرحسین، دانش‌آموزان کلاس پنجمی‌ هستند که کتاب فارسی‌شان را در دست دارند و درس می‌خوانند.


آنها از سختی درس خواندن در کلاس درس «کپری» می‌گویند؛ از اینکه کلاس «کپری» در تابستان، بسیار گرم است و در زمستان آنقدر سرد که نمی‌توانند چیزی بنویسند.

آنها از نیش عقرب می‌‌گویند که هم‌کلاسی‌شان را به بستر بیماری کشانده است و از معلمی که هم به آنها، و هم به کلاس چهارمی‌ها درس می‌دهد.

بخشی از درد دل‌های دانش‌آموزان کلاس پنجمی در مدرسه کپری را ببینید:

دانش‌آموزان مدرسه محدثه میان‌شهر

گزارش از مریم عابدینی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها