امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58251
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 52
«حمید الهایس»، رئیس شورای نجات الانبار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، گفت: سازمان تروریستی القاعده به ...

«حمید الهایس»، رئیس شورای نجات الانبار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، گفت: سازمان تروریستی القاعده به تنهایی قادر به انجام حملات خونینی نیست که در عراق دست به آنها می‌زند.

الهایس تاکید کرد: این حملات تنها با حمایت‌های لجستیکی بسیاری که از سوی برخی طرف‌ها و شخصیت‌های معروف به توجیهات مظنون، قابل اجرا هستند.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های وابسته به القاعده در عراق را مشتی خونریز دانست که تعداد آنها از هزار نفر تجاوز نمی‌کند،‌ تاکید کرد: این سازمان تروریستی به تنهایی در عراق فعالیت نمی‌کند.

الهایس گفت: دلیل افزایش موج حملات تروریستی در عراق بی‌ارتباط با آنچه در سوریه در جریان است، نبوده و ارتباط‌ات فکری و عقیدتی سازمان‌های تروریستی و هدف واحد آنان که در برافروختن آتش جنگ‌های طایفه‌ای در منطقه در این زمینه بی‌تاثیر نیست. 

الهایس احزابی که نام «اسلامگرا» را یدک می‌کشند و همچنین برخی شخصیت‌های سیاسی که بارزترین آنها «احمد العلوانی» است، به ایجاد محیط مناسبی برای تروریست‌ها از طریق سو استفاده از منبرها و تریبون‌ها برای تشویق به قتل و تروریسم و برافروختن آتش فتنه‌های طایفه‌ای متهم کرد که نتایج آن بر هیچ کس آشکار نیست.

وی از گروه‌های امنیتی عراق خواست تا با طراحی و اجرای عملیات گسترده و با مشت‌های آهنین خود به کار این گروه‌ها در عراق پایان دهند.

الهایس گفت: نیروهای امنیتی عراق نیاز دارند تا در عملیات خود بازنگری و از برنامه‌های جدید برای به دست گرفتن کنترل امور امنیتی عراق استفاده کنند.

سیاستمداران و تحلیلگران عراقی به این اتفاق نظر رسیده‌اند، وخامت اوضاع امنیتی در عراق جدا از وضعیت امنیتی در سوریه نیست، آنان همچنین اختلافات سیاسی و تلاش برای برافروختن آتش فتنه‌های طایفه‌ای از سوی العلوانی و شخصیت‌های مانند وی را زمینه‌ساز وخامت اوضاع امنیتی می‌دانند.

این درحالی است که کشور عراق شاهد تشدید بحران سیاسی میان احزاب و گروه‌های این کشور به موازات افزایش میزان خشونت‌ها در بغداد و دیگر شهرها و مناطق عراق است، تا جایی‌که این کشور در این اواخر شاهد صدها حمله مسلحانه از طریق خودروها بمبگذاری شده، مواد منفجره و بمب‌هایی بوده که گروه‌های مردمی و دستگاه‌های امنیتی را هدف قرار می‌دهند.

علاوه بر این عملیات دیگری از سوی گروه‌های مسلح صورت گرفته که بسیاری از کارشناسان شک دارند، این عملیات به تنهایی از سوی سازمان تروریستی القاعده و بدون حمایت‌های داخلی و خارجی صورت گرفته باشد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها