امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5826
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی خلیج‌فارس با حضور سید‌احسان قاضی‌زاده دبیر جشنواره و مدیرکل ارشاد استان ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی خلیج‌فارس با حضور سید‌احسان قاضی‌زاده دبیر جشنواره و مدیرکل ارشاد استان تهران و سعید زمانیان دبیر اجرایی جشنواره در سالن کنفرانس تئاتر شهر برگزار شد.
قاضی‌زاده دبیر جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس در ابتدای این مراسم اظهار داشت: دهم اردیبهشت‌ماه روز ملی خلیج فارس نامیده شد و همزمان با آن برنامه و جشنواره‌های مختلفی برگزار شده و ادامه دارد. که به صورت خاص در تهران شاهد جشنواره تئاتر خیابانی خلیج‌فارس خواهیم بود.
دبیر جشنواره تئاتر خیابانی خلیج‌فارس با بیان اینکه فراخوان این جشنواره از اسفند‌ماه سال گذشته منتشر شده است گفت: در این جشنواره توجه‌مان به تقویت فرهنگ ملی، جزایر سه گانه، مفاهیم ایثار‌گری، وطن‌دوستی، حفظ هویت ملی و دینی و ... است.
وی در ادامه افزود: افتتاحیه این جشنواره همزمان با جشن اردیبهشت تئاتر استان تهران 21 اردیبهشت‌ماه در کاخ گلستان برگزار می‌شود؛ در این برنامه وزیر فرهنگ و ارشاد وجمعی از هنرمندان پیشکسوتان و جوان تئاتر حضور دارند. اختتامیه آن نیز هم 27 اردیبهشت‌ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.
قرار است در مراسم اردیبهشت تئاتر استان تهران از میان 14 اداره ارشاد استان تهران 3 اداره که تلاش بیشتری برای ترویج هنرهای نمایشی انجام داده‌اند تقدیر به عمل آید و همچنین 3 اداره که نتوانستند وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهند معرفی می‌شود. هدف این کار هم بر این است که تا فضای رقابتی بین ادارات استان تهران برای فعالیت در حوزه هنرهای نمایشی ایجاد کنیم.
قاضی‌زاده تصریح کرد: در بخش بزرگداشت این جشنواره نیز از امیردژاکام به دلیل فعالیت‌هایی که در حوزه نمایش انجام داده و به ویژه کارگردانی نمایش «رویای خلیج‌فارس» تجلیل خواهیم کرد.
دبیر جشنواره تئاتر خلیج فارس بیان داشت: این برنامه با همکاری مرکز هنرهای نمایشی و معاونت هنری صورت می‌گیرد و امیدواریم مقدمه‌ای برای ارتقاء تئاتر و به خصوص تئاتر خیابانی باشیم.
وی گفت: اثر برگزیده جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس تهران به جشنواره تئاتر فجر راه می‌یابد.
مدیرکل ارشاد استان تهران همچنین از برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی «خرداد» خبر داد و گفت: خرداد‌ماه امسال مصادف با پنجاهمین سالگرد قیام خونین پانزده خرداد است و قرار است جشنواره تئاتر خرداد به همین مناسبت در ری،‌ ورامین، پیشوا و مرقد امام (ره) برگزار شود.
قاضی‌زاده در مورد تداوم برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس در سال‌های آینده گفت: اگر در سال بعد توفیق خدمت بود این جشنواره را برگزار می‌کنیم؛ تا لحظه‌ای که در خدمت هستیم آنچه که زمینه و شرایط باشد انجام می‌دهیم. البته سیاست‌گذاری در مورد جشنواره‌های خلیج فارس ماندگار خواهد بود و تعطیل‌بردار نیست زیرا کاری ماندگار خواهد بود و به طور حتم این نهالی که کاشته شده تنومند‌‌تر خواهد شد.

دبیر اجرایی این جشنواره نیز گفت: بیش از 100 اثر از 22 استان کشور متقاضی حضور در جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس بودند که اکثر آنها تولید گروه‌های شهرستانی هستند.
وی ادامه داد: مکان‌های میزبان اجراهای این جشنواره پارک‌ها، بوستان‌ها، دانشگاه‌ها، دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس، برج‌میلاد، میدان آزادی، تئاتر شهر و ... خواهد بود.
زمانیان تصریح کرد: قطب‌الدین صادقی رئیس هیئت داوران جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها