امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5827
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «کارلا دل پونته» عضو کمیته تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «کارلا دل پونته» عضو کمیته تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تأکید کرد که اطلاعاتی در دست داریم که نشان می‌دهد معارضان از گاز «سارین» استفاده کرده‌اند.

دل پونته در گفت‌وگو با رادیو «بی بی سی» گفت: در جریان تحقیقات خود در مورد جرائم ضد بشری در سوریه مدارکی جمع‌آوری کرده‌ایم که نشان می‌دهد در سوریه از گازهای اعصاب استفاده شده و به این نتیجه رسیده‌ایم که معارضان از این سلاح استفاده کرده‌‌اند.

وی افزود: از سوی دیگر هیچ مدارکی در مورد استفاده حکومت سوریه از سلاح شیمیایی به دست نیاورده‌ایم و بر اساس روال معمول کمیته‌ای که به وسیله دبیر کل سازمان ملل تشکیل شده در مورد این مسأله تحقیق می‌کند و نتایج بررسی هایش را به اطلاع ما خواهد رساند.

دل پونته گفت: من شدیدا شگفت زده شدم که بر اساس مدارک اولیه معارضان از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌اند.

این در حالی است که «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این خبر گفت که ایالات تردید دارد که معارضان شلاح شیمیایی داشته باشند یا از آن استفاده کرده باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار