امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58281
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، عبدالله لشکری یکشنبه‌شب در نشستی پیرامون عملکرد دریابانی در این شهرستان، گفت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، عبدالله لشکری یکشنبه‌شب در نشستی پیرامون عملکرد دریابانی در این شهرستان، گفت: در راستای طرح مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، ماموران دریابانی شهرستان قشم یک لنج باری حامل سوخت قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

وی ادامه داد: این لنج حامل سوخت و در حال خارج شدن از آب‌های اطراف جزیره لارک بود، که ماموران به این لنج مظنون شدند و پس از متوقف کردن آن،‌ 100 هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق را کشف و ضبط کردند.

فرمانده دریابانی شهرستان قشم ادامه داد: قاچاقچیان جهت فرار از جرم مقدار تقریبی 35 هزار لیتر سوخت را به دریا ریخته و موجب آلوده شدن محیط زیست دریایی شدند.

لشکری عنوان کرد: در این مورد 13 قاچاقچی سوخت دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

وی افزود: مبدأ بارگیری این لنج پس از تحقیقات به عمل آمده روستای لافت قشم بوده است.

فرمانده دریابانی شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود از کشف 128 راس احشام قاچاق در اطراف جزیره هنگام خبر داد و گفت: این تعداد احشام  توسط ماموران گشت دریایی در دریا و در محدوده اطراف جزیره هنگام کشف شده است.

لشکری بیان کرد: در این راستا تعداد سه فروند قایق و شش نفر قاچاقچی دستگیر شده‌اند.

وی تصریح کرد: احشام کشف شده از نوع گوسفند و بزغاله است و مقصد شناورهای حامل این دام‌ها یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ قشم بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس به شمار می‌رود، شهرستان قشم به مرکزیت شهری با همین نام در بعد تقسیمات کشوری، جزایر هرمز، لارک و هرمز را نیز تحت پوشش دارد.

قاچاق سوخت و احشام طی ماه‌های گذشته به واسطه بالا رفتن ارزش ارز در سواحل جنوبی کشور رونق گرفته است و همواره پلیس در این راستا محموله‌ها قابل توجهی را کشف و ضبط می‌کند.
انتهای پیام/88001/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها