امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58285
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 70
سهراب عاقبتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به عرضه گوسفند زنده و کشتار آن در روز عید قربان و فعالیت این مراکز در استان، اظهار ...

سهراب عاقبتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به عرضه گوسفند زنده و کشتار آن در روز عید قربان و فعالیت این مراکز در استان، اظهار داشت: فعالیت مراکز غیربهداشتی باید پلمب شوند.

مدیر کل دامپزشکی گیلان، با بیان اینکه هر گونه کشتار دام باید در کشتارگاه‌ها ذبح شود، تصریح کرد: کشتار خارج از دام تنها در روز عید قربان انجام می‌شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه مراکز عرضه غیربهداشتی دام مورد تأیید دامپزشکی استان نیست، خاطرنشان کرد: امسال با هماهنگی شهرداری رشت یک مرکز خدمات عرضه دام در نظر گرفته می‌شود تا همه به صورت متمرکز اقدام به ارائه خدمات کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال مرکز عرضه دام در جاده جیرده رشت دایر می‌شود، گفت: بازرسی قبل از کشتار دام توسط کارشناسان و بازرسان در این مرکز صورت می‌گیرد.

عاقبتی، تلفن گویای 1512 مرکز استان و 3226516-0131 را برای پاسخگویی به هر گونه پرسش‌ها و مشاوره بهداشتی دامپزشکی برای ذبح دام در روز عید قربان را اعلام کرد.

این مسئول یکی از عملکردهای دامپزشکی نظارت بر نحوه توزیع دام‌ ذبح شده در روز عید قربان بین مراکز خیریه مانند پرورشگاه، آسایشگاه معلولان و... عنوان کرد.

مدیر کل دامپزشکی گیلان، با تصریح بر اینکه سال گذشته مقدار زیادی از لاشه‌های گوسفند به دلیل نگه‌داری غیربهداشتی در مراکز خیریه معدوم شده بود، یادآور شد: امسال لاشه‌های گوسفند به صورت بسته‌بندی نگه‌داری می‌شوند.

وی از خریداران دام زنده در روز عید قربان خواست به مراکز مورد تأیید دامپزشکی استان مراجعه کنند که دام‌های سالم داشته باشند.

عاقبتی، بیماری تب کریموکنگو را یکی از بیماری‌های مشترک بین دام و انسان عنوان کرد و متذکر شد: مردم برای خرید دام زنده با مشاوران دامپزشکی گیلان مشورت کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تب‌ کریموکنگو بیماری مشترک بین دام و انسان است که در دام درمانی وجود ندارد و در انسان نیز در مراحل اولیه قابل پیشگیری است بنابراین خریداران با تماس تلفن‌های مذکور و استفاده از نظرهای کارشناسان در مراکز خرید عرضه دام زنده از سلامت دام مطمئن شوند.
انتهای پیام/2300/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها