امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5829
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش در پایان برگزاری عملیات تخصصی مین روبی که صبح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش در پایان برگزاری عملیات تخصصی مین روبی که صبح امروز در شرق تنگه هرمز برگزار شد با بیان اینکه این سامانه برخوردار از فناوری‌های پیچیده و بروز دنیاست، گفت: تنها یکی دو کشور از این فناوری برخوردارند. با بکارگیری این دستگاه مین روب جدید در صورت ناامن شدن معابر کشتی‌های تجاری ایران در منطقه، ما قادر خواهیم بود امنیت این معابر را تامین کنیم.

جره ادامه داد: این سامانه جدید یک سامانه مدرن است که تعداد مورد نیاز آن هم اکنون در اختیار نیروی دریایی قرار داشته و برای تولید انبوه آن نیز مشکلی وجود ندارد.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با اشاره به انواع مین‌ها از جمله مین‌های صوتی، مغناطیسی و فشاری گفت: ما برای هر نوع مین از مین روب مخصوص آن استفاده می‌کنیم که این سامانه‌ها می‌توانند یک یا دو نوع از مین‌های دریایی را همزمان پاکسازی کنند.

وی در ادامه به رزمایش اخیر مین روبی توسط آمریکایی‌ها در منطقه اشاره کرد و افزود: تمام تحرکات، رزمایش ها و اقدامات آنها در منطقه تحت رصد ما قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، معاون عملیات این نیرو تاکید کرد: آنها در ابتدا مدعی بودند که 30 کشور در این رزمایش شرکت خواهند کرد، اما در نهایت دیدیم که تنها دو سه کشور با آنها همراه شدند و یا نقشی در حد ناظر داشتند.

جره تصریح کرد: همانطور که جمهوری اسلامی ایران بارها در عرصه بین الملل اعلام کرده، کشورهای منطقه خود قادر به تامین امنیت‌شان بوده و نیازی به حضور و دخالت کشورهای فرا منطقه ای نیست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها