امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5830
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخاباتی کشور، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم‌سالاری پس از ثبت ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخاباتی کشور، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم‌سالاری پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی یک نشست خبری به بیان دیدگاه ها و مواضع خود پرداخت.

وی با اشاره به 50 برنامه خود اعلام کرد که قبل از روز رای گیری این برنامه را منتشر خواهد کرد.

وی افزود: از این 50 برنامه 12 برنامه اقتصادی و 10 برنامه سیاسی ، 8 برنامه فرهنگی، 5 برنامه امور زیربنایی، 5 برنامه امور بین الملل، 5 برنامه اجتماعی و 5 برنامه اداری هستند.

کواکبیان با بیان اینکه شعارش«زنده باد اصلاحات» و دولتش دولت اخلاق است گفت: در این که امروز کشور به اصلاحات نیاز دارد، حتی اصولگرایان نیز نباید شک کنند، زیرا امروز اصلاحات در سیستم اداری، اجتماعی، فرهنگی و ارکان مختلف جامعه نیاز است.

کواکبیان با بیان اینکه اصلاحات بایستی در چارچوب دین و مطالبات مردم صورت گیرد گفت: ما آنهایی که برای براندازی نظام تلاش می‌کنند را اصلاح طلب نمی‌دانیم، اصلاح طلبان کسانی هستند که بخواهند در چارچوب نظام نابسامانی‌ها را سامان دهند.

کواکبیان با اشاره به دولتش که آن را دولت اخلاق معرفی کرد، اظهار داشت: انگیزه ما برای دولت اخلاق به دلیل بی‌اخلاقی‌هایی که در این 5، 6 سال اخیر رخ داده که این بد اخلاقی‌ها از مناظره‌های سال 88 آغاز شد و تا امروز ادامه داد.

دبیر کل حزب مردم سالاری افزود: این بد اخلاقی‌ها روابط سه قوه را دچار آسیب‌هایی کرده و یکشنبه سیاه را در کارنامه مجلس ایجاد کرد که امروز بایستی این بد اخلاقی‌ها از جامعه زدوده شود.

کواکبیان خطاب به قوه قضاییه گفت: دستگاه قضا می‌گوید ما بایستی با استفاده کنندگان از امکانات دولتی برخورد کنیم اما همچنان شاهد رخ دادن این مسئله هستیم و همین دلیل بنده از دستگاه قضایی تقاضا دارم با این تخلفات برخورد کند.

وی در ادامه بیان مواضع خود گفت: بارها اعلام کردم که در انتخابات 88 تقلبی صورت نگرفته است اما تا دلتان بخواهد تخلف صورت گرفته است؛ حال امروز بایستی مقابل بداخلاقی‌ها، تهمت‌ها و... ایستاد و جلوی آن را گرفت.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مبنای نظام ما بایستی تحقق دولت اخلاق باشد به بیان بخشی از 50 برنامه خود برای اداره کشور پرداخت و اقتصاد را یکی از محورهای آن برنامه توصیف و گفت: یکی از بندهای اقتصادی موضوع هدفمندی یارانه‌ها است؛ وی در همین زمینه خاطر نشان کرد: سال 92 که به دولت فعلی مربوط است اما برای سال 93 بنده پیشنهاد دارم که یک کادر اعتباری به مردم ارائه شود؛ ما بایستی قدرت خرید مردم را بالا ببریم که این کار در این راستا است .

وی مهمترین مشکل جوانان را اشتغال عنوان کرد و در همین زمینه گفت: بنده تعهد کردم که بعد از 4 سال آمار بیکاری کشور را به زیر 10 برسانم که این موضوع با تقویت تولید اجرایی می‌شود . و در این راستا ما بایستی به دنبال شغل پایدار باشیم.

وی بهار گرانی و تورم را از برنامه‌های خود در قالب آن 50 برنامه برشمرد و گفت: بایستی امروز در کشور جلوی رشد نقدینگی را بگیریم تا تورم مهار شود؛ البته بایستی جلوی واردات بی رویه را گرفت، چه معنا دارد که حتی جانماز ما نیز از چین وارد شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بیان برنامه های خود به امور بین الملل اظهار داشت: باید تحریم‌ها را لغو کنیم البته امروز چاره ای جز تعریف رابطه با امریکا آن هم با نهاد عزت، قدرت و مصالح ملی نداریم؛ براساس یکی از اصول قانون اساسی برقراری ارتباط با آمریکا توسط مقام معظم رهبری تعیین می‌شود و در این مورد باید خطوط قرمز اعمال شود اما در مجموع رابطه با آمریکا باید ترمیم شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مباحث هسته‌ای حل شود و مذاکرات ما بی فایده نباشد به همچنین اگر بخواهیم پرونده‌های جدیدی علیه ملت ایران ایجاد نشود بایستی رابطه خود با آمریکا را ترمیم کنیم؛بنده گفتم: این کار را در 6 ماه انجام می‌دهم اما کالایی نیست که ما بتوانیم 6 ماه وارد کنیم.

وی همچنین برنامه‌های خود در امور زیربنایی، اقتصاد را تشریح کرد و در همین زمینه گفت: بنده از استقلال بانک مرکزی صیانت خواهم کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه به دنبال راه اندازی رادیو و تلویزیون خصوصی است، تصریح کرد: اکنون در کشورهای همسایه چندین رادیو و تلویزیون خصوصی وجود دارد که به نظر بنده باید در ایران نیز این مجوزها صادر شود؛ اشکال قانون اساسی این موضوع نیز با مصوبه مجمع تشخیص قابل حل است.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه هایشان در حوزه ورزش و زنان پرداخت  و گفت که قطعا سه وزیر زن در کابینه خواهد داشت.

کواکبیان همچنین ابراز اطمینان کرد که شورای نگهبان وی را تایید صلاحیت خواهد کرد.

وی همچنین گفت: در انتخابات همانطور که مقام معظم رهبری گفته است باید مر قانون رعایت شود و در این صورت اگر ما پیروز انتخابات نشدیم یک جعبه شیرینی برای فرد پیروز خواهم برد.

کواکبیان در پاسخ به سوالی درباره عدم رای آوری در انتخابات مجلس گفت: در آن برهه برخی گفتند که کواکبیان مامور وزارت اطلاعات و عامل حکومت است و عده ای دیگر نیز گفتند که من فتنه گر هستم و قلب رهبری را به درد می‌آورم و با وجود مسائلی بنده رای نیاوردم و اکنون قصد ندارم در مورد آن سخن بگویم.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره حضور خاتمی در انتخابات اظهار داشت: بنده به اجماع اصلاح طلبان پایبند هستم و اگر خاتمی ثبت نام کند وی دارای اجماع اصلاح طلبان است که من نیز به آن پایبندم.

دبیر کل حزب مردم سالاری با تاکید بر اینکه هیچ اطلاعاتی بین اصلاح طلبان صورت نگرفته است، گفت: هیچ جلسه مشترکی بین اصلاح طلبان نبوده است، البته جلساتی به صورت انفرادی بین بنده و برخی از افراد برگزار شده است.

کواکبیان در پایان با بیان اینکه بنده مخالفتی با ائتلاف ندارم تاکید کرد: در مجموع باید دید چه کسانی ثبت نام می‌کنند و چه کسانی تایید صلاحیت می‌شوند اما نباید گذاشت تجربه تلخ سال 84 تکرار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار