امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58302
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال زیر 22 سال که تیمش را برای حضور در مسابقات ...

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال زیر 22 سال که تیمش را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کند، صحبت‌هایی را با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس انجام داد. او از عدم رسیدگی مسئولان به این تیم شکایت داشت و معتقد بود که باید همچون تیم بزرگسالان به بازیکنان جوان هم رسیدگی شود تا تیم بتواند در رقابت‌ها نتایج خوبی کسب کند.

در زیر گفت‌وگوی خبرنگار فارس با علیرضا منصوریان را می‌خوانید:

فارس: شرایط تیم زیر 22 سال در چه وضعیتی قرار دارد؟

ما اردوی خود را روز گذشته شروع کردیم و تمرینات خود را پیگیری می‌کنیم اما یک مسئله‌ای وجود دارد.

فارس: چه مسئله‌ای؟

آن نگاه ویژه را به تیم ملی زیر 22 سال نمی‌بینم. یکی از مشکلات ما این است که همزمان با صعود تیم ملی به جام جهانی برگزاری این تیم ما هم تمرین می‌کنیم. این مسئله باعث شده که نگاه‌ها همه به سمت تیم ملی بزرگسالان باشد. مشکلاتی که در این مدت داشتیم حل شدنی نیست. یکسری توقعات به عنوان تیم دوم ایران داریم که تا حل نشود تیم، تیم نخواهد شد. یکسری مسائل مباحث فنی است که ما پیش می‌بریم و در کنار آن باید بحث عملیاتی به ما کمک کند. هنوز تفاوت زیادی نسبت به نگاه به تیم امید می‌بینم. می‌طلبد که شرایط تیم امید همانند تیم بزرگسالان باشد.

فارس: تاکنون این شرایط مهیا نشده است؟

خیر. ما هم اکنون عازم اردوی عمان هستیم اما هنوز بخشی از بازیکنانمان بلاتکلیف هستند. بخشی از بازیکنانمان را هم به تیم بزرگسالان داده‌ایم. اگر قرار است تیم امید نتیجه بگیرد باید نگاه ویژه باشد در غیر این صورت من هم مانند سایر سرمربیان خواهم رفت. نماینده مربیان هستم. قبل از ما آنقدر مربیان بزرگی بوده‌اند اما من همیشه در این دو سال به دنبال نگاه ویژه بودم. اگر برای تیم بزرگسالان امکاناتی با نمره صد می‌گذاریم برای تیم امید باید 120 باشد زیرا به بازیکن تیم امید بفهمانیم که اگر به شما نگاه ویژه می‌شود به این دلیل است که سرمایه گذاری می‌شود. اگر قرار باشد ما انرژیمان را خارج از مسائل داخل زمین صرف کنیم به تیم امید لطمه وارد می‌شود.

فارس: تیم زیر 22 سال اواخر دی‌ماه در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد کرد، آیا برگزاری این اردوها خواسته‌های شما را برآورده می‌کند؟

ما باید شهریور اردویی برگزار می‌کردیم اما این اردو لغو شد، باید در مهر ماه 4- 5 بازیکن جدید را می‌دیدیم که این امر صورت نگرفت حالا مجبور هستیم در این اردو با همان بازیکنان اردوی قبلی کار خود را دنبال کنیم، باید حتما بازی دوستانه خوب با تیم‌های قدرتمند برگزار کنیم اگر قرار است هزینه‌ای انجام شود باید به اندازه بزرگسالان با کیفیت باشد. بازیکنان ما دیگر بازیکنان 2- 3 سال پیش نیستند، هم اکنون در تیم‌های خود به عنوان بازیکن اصلی وارد میدان می‌شوند، آنها به این خودباوری رسیده‌اند که بعد از امید باید در تیم ملی بزرگسالان بازی کنند. از فدراسیون می‌خواهم که نگاه ویژه به تیم ما داشته باشد.

فارس: برگزاری اردو در عمان خواسته کادر فنی را برآورده می‌کند؟

مسئولان فدراسیون چندین کشور را در نظر گرفتند و پیشنهاد دادند اما آن کشورها جواب رد به ما دادند.این موضوع به این دلیل است که ما هنوز در برنامه‌ریزی خودمان با مشکل روبرو هستیم و بلاتکلیف هستیم و نمی‌توانیم هر بازی دوستانه‌ای را انجام دهیم. دوست داریم با آلمان بازی کنیم اما این کشور به ما شانس بازی نمی‌دهد زیرا برنامه تیم امید خود را از یک سال پیش هماهنگ کرده است. شاید ما بتوانیم در تقویم سال 2015 آلمان حضور داشته باشیم. چون برنامه و اردوهایمان مشخص نیست نمی‌توانیم دیدارهای دوستانه‌ای انجام دهیم و این موضوع به ما لطمه می‌زند. سطح توقع ما این است که با تیم‌های قدرتمند بازی کنیم. عمان یکی از این کشورهاست و پس از آن توقع می‌رود که با کره جنوبی بازی کنیم. بازی‌های دوستانه پشت سر هم ضعف ما را مشخص می‌کند. نباید ضعف خودمان را در بازی‌های رسمی پیدا کنیم. ممنون فدراسیون هستیم اما توقع داریم تا به ما نگاهی ویژه داشته باشد.
فارس: چه انتظاراتی از فدراسیون فوتبال دارید؟

انتظار داریم که تمام شرایط را فراهم کند حالا این موضوع از پول توجیبی بازیکن می‌گیرد تا البسه آنها. اردوهایی که برگزار می‌کنیم باید در کشورهای خوب باشد. در مجموع نباید تفاوتی وجود داشته باشد. با کفاشیان هم صحبت کردم که نگاه ویژه وجود داشته باشد. با توجه به اینکه دی‌ ماه باید در مسابقات حاضر شویم هر چه زودتر این مسئله باید عملی شود. نباید به تیم به عنوان تیم امید نگاه کرد بلکه باید به عنوان تیمی نگاه کرد که قرار است در جام جهانی 2018 و 2022 بازی کند. 25 بازیکن هم اکنون در اردو هستند 4 بازیکن هم در تیم بزرگسالان حضور دارند و 70 بازیکن هم در لیست من جای دارند که در مجموع 100 بازیکن هستند که خود را برای جام جهانی آماده می‌کنند. نایب رئیس کنفدراسیون آسیا در قرعه‌کشی مسابقات بازی‌های امید را پس از جام ملت‌ها مهمترین مسابقات قاره اعلام کرد.

فارس: ما با تیم‌های ژاپن، استرالیا و عراق هم‌گروه هستیم. چه پیش‌بینی از عملکرد ایران می‌کنید؟

کار سختی در پیش داریم. تیم‌های همگروه ما تیم‌های قدرتمندی هستند اما به دنبال صعود از گروه هستیم و تمام تلاش خود را هم می‌کنیم. سعی می‌کنیم بحث شانس را کنار بگذاریم. با تمام توان در زمین حاضر شویم و مردم از بازی‌ها لذت ببرند. امیدوارم که بتوانیم هم در نتایج موفق باشیم و هم در ارائه بازی‌ها. پتانسیل خوب بازی کردن را داریم در عین اینکه در گروه بسیار سختی قرار گرفته‌ایم. اگر از گروه‌مان صعود کنیم می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

فارس: بازیکنان مشکل خروجی ندارند؟

سعی می‌کنیم تا فردا این مسئله را برطرف کنیم امیدوارم مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

فارس: همکاری باشگاه‌ها با تیم ملی چگونه بوده است؟

ما دو سه باشگاه تاثیرگذار داریم که نهایت همکاری را با ما داشته‌اند. تیم پرسپولیس که علی دوست من است و همچنین نفت تهران که با یحیی دوست هستم. ذوب‌آهن نیز سه بازیکن دارد که مربی خارجی آنها اجازه حضور آنها را داده است. همکاران چون اکثرا قبل از ما مربی تیم امید و یا تیم امید بودند هماهنگی لازم را دارند و شرایط را درک می‌کنند. ما هم می‌دانیم که ممکن است باشگاه‌ها ضربه ببینند اما همه تلاش خود را می‌کنیم تا کمترین آسیب به تیم‌ها وارد شود.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها