امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58305
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی خانه‌های صنعت، معدن و ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی خانه‌های صنعت، معدن و تجارت ایران، به اوضاع کنونی جامعه در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: جهان به استقبال رویکرد اسلامی اعتدال آمد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان گوشه‌ای از اوضاع کشور در آغاز دولت سازندگی گفت: با کسری 51 درصدی بودجه و تعطیلی اغلب کارخانه‌ها و فرسودگی نیازهای یک زندگی خوب و بیکاری 16 درصدی، کار را شروع کردیم و با همت و همکاری مردم و همدلی مسئولان، به رونق تولید پرداختیم که لازمه تحولات همه‌جانبه در کشور بود، به گونه‌ای که با کاهش بیکاری به 9 درصد، فرهنگ اجتماعی جامعه نیز ارتقا یافت.

هاشمی‌رفسنجانی با ابراز تأسف از اوضاع 8 سال گذشته کشور و مقایسه درآمدهای نفتی آن با دیگر دوره‌ها، گفت: اکنون می‌توان با اصلاح شرایط مدیریتی و حلّ مشکلات خارجی با استفاده از زیر بناهای موجود، کشور را به سرعت به موقعیت‌های مناسب علمی دانشگاهی و فرهنگی رساند.

وی توجه به شهرک‌های صنعتی و احترام به صنعتگران را ضرورت رونق اقتصادی کشور دانست و گفت: تولیدگران در همه جوامع محترمند و امیدواریم در دولت جدید، موانع رشد کمی و کیفی کارهایشان برداشته شود که رونق تولید آرزوی همه است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شرایط مدیریت اجرایی گذشته اوضاع کشور را مثل کلافی سردرگم به هم ریخت و اصلاح امور، نیاز به تدبیر دارد، البته طولانی شدن زمان انتخاب استانداران و دیگر مدیران استانی و شهرستانی هم به صلاح دولت فعلی و مردم نیست.

وی با تسلیت سالروز حزن‌انگیز شهادت امام جواد(ع) و ارائه تحلیلی از زندگانی سیاسی آن امام همام، افزود: کلام هر یک از ائمه شیعه چراغی برای هدایت انسان‌ها در همه اعصار است.

در آغاز این دیدار آقایان سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی و آرمان خالقی، رئیس و مدیرعامل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، معراج، رئیس خانه در کرمانشاه و علی‌اصغر جمعه‌ای، معاون تشکّل‌های اتاق بازرگانی ایران، ضمن ارائه گزارشی از اوضاع نابسامان بخش خصوصی در دولت گذشته، خواستار توجه بیشتر مسئولان بخش‌های مختلف به رونق تولید و حذف قوانین دست‌و‌پاگیر شدند که قدرت رقابت بخش خصوصی ایران را برای رونق صادرات و مدیریت واردات در مقابل رقبای خارجی می‌گیرد.

همچنین به وجود 90 هزار واحد صنعتی و 5 هزار معدن را ظرفیت مناسبی برای کمک به رونق اقتصاد کشور اشاره و تصمیم‌های اشتباه، وعده‌های غیرعملی و آمارهای غیرواقعی و بهانه‌تراشی‌های اداری و رکود تورمی، را عاملی دانستند که نبض تولید را از کار می‌اندازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها