امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58313
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «رنگین دادفر اسپنتا» در گفت‌وگو با تلویزیون طلوع نیوز افغانستان بیان داشت: توافقنامه امنیتی با آمریکا طوری باید ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «رنگین دادفر اسپنتا» در گفت‌وگو با تلویزیون طلوع نیوز افغانستان بیان داشت: توافقنامه امنیتی با آمریکا طوری باید امضا شود که متضمن تأمین امنیت در افغانستان باشد.

مشاور امنیت ملی افغانستان با اظهار خرسندی از پیمان امنیتی با آمریکا، گفت که امیدوار است این پیمان پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امضا شود.

اسپنتا با اشاره به پیچیدگی مذاکرات امنیتی افغانستان و آمریکا در خصوص پیمان امنیتی گفت: این پیمان پیچیده است اما سرانجام امضا خواهد شد.

مشاور امنیت ملی افغانستان در خصوص این که پیمان امنیتی کابل- واشنگتن چه موقع امضا خواهد شد، گفت که تاکنون زمان دقیق امضای توافقنامه امنیتی با آمریکا مشخص نیست.

در همین حال برخی منابع آگاه گزارش دادند که آمریکا در نظر دارد ادامه مذاکرات امنیتی با افغانستان را پس از انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان انجام دهد.

بر اساس این منابع آمریکایی، واشنگتن پس از بروز اختلاف بر سر مذاکرات امنیتی با هیئت افغانستان، تصمیم گرفت که مذاکرات امنیتی را به حالت تعلیق درآورد.

کرزی نیز ماه گذشته از احتمال این که پیمان امنیتی کابل- واشنگتن در دوره ریاست جمهوری وی امضا نشود، خبر داد.

«ایمل فیضی» سخنگوی حامد کرزی نیز هفته گذشته از اختلافات بین هیئت‌های افغان و آمریکایی در خصوص مذاکرات امنیتی خبر داده بود.

تعداد نظامیان خارجی پس از سال 2014 در افغانستان، ادامه عملیات‌های نظامیان آمریکایی در افغانستان، حمایت آمریکا از افغانستان در برابر تجاوز خارجی و موضوع حمایت مالی واشنگتن از کابل، از جمله موارد اختلافی بین افغانستان و آمریکا است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار