امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58319
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، افشای اسنادی از سازمان جاسوسی کانادا نشان می‌دهد که این کشور از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، افشای اسنادی از سازمان جاسوسی کانادا نشان می‌دهد که این کشور از برزیل جاسوسی کرده است.

این اسناد نشان می‌دهد که کانادا از بخش ارتباطات، معدن و وزارت انرژی برزیل جاسوسی کرده است.

در این اسناد را که «ادوارد اسنودن» مامور پیشین سازمان جاسوسی آمریکا منتشر کرده است به جزئیات اطلاعاتی از وزارت ارتباطات از جمله تماس‌های تلفنی، ایمیل و استفاده‌های اینترنتی اشاره شده است.

اسنودن پیش از این اسنادی را منتشر کرده بود که نشان می‌داد، ایالات متحده آمریکا نیز از وزارت ارتباطات برزیل جاسوسی کرده و «دیلما روسف» رئیس‌جمهور برزیل نیز یکی از اهداف این جاسوسی‌ها بوده است.

افشای این موارد به شدت روابط آمریکا و برزیل را تحت‌الشعاع قرار داد.

«ادیلسون لوبائو» وزیر انرژی برزیل در این مورد گفت: «کانادا منافعی در زمینه معدن و انرژی در  برزیل دارد و این اتفاقات بسیار جدی است.

چندی پیش اسنودن در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» در هنگ کنگ از برنامه جاسوسی گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا از میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر پرده برداشت و سپس به روسیه گریخت و برخلاف تقاضای واشنگتن برای استردادش به آمریکا، روسیه به این مأمور سابق سیا پناهندگی موقت داد.

وب سایت داخلی آژانس امنیت ملی آمریکا همچنان وجود دارد اما هم‌اکنون دسترسی برای آن برای همه امکان پذیر نیست و افراد نمی‌توانند چنین نسخه‌هایی را برای خود بردارند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها