امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5832
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور عصر امروز در مراسم اختتامیه ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور عصر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره دانشجویی حرکت‌های جهادی در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در کشور ما کارهای سازندگی به اندازه‌ای گسترده است که کشور به یک کارگاه بزرگ سازندگی در عرصه‌های مختلفی همچون عمرانی، پزشکی و فناوری تبدیل شده است.

وی افزود: البته کار جهادی فلسفه و انگیزه‌ای متفاوت با کارهای معمولی دارد. به طوری که یک پیمانکار با انگیزه مادی یک سازندگی را آغاز می‌کند ولی در حرکت جهادی بحث عشق و تعلقات معنوی مطرح است.

سردار نقدی ادامه داد: آنچه که امروز با رهنمود ولایت فقیه با عنوان الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت مطرح شده است همین حرکت‌های جهادی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: حرکت جهادی، تلاش جدی برای پیشبرد امور جامعه، رفاه مردم و پر کردن شکاف‌های تبلیغاتی بدون درخواست تشویق و نام و عنوان است، این مسئله کلید پیروزی ماست.

سردار نقدی اظهار داشت: جامعه آرمانی ما همان جامعه‌ای است که تفکر جهادی باید بر تمام نهادهای آن حاکم باشد. به طوری که انگیزه صرفنظر کردن از لذت‌های مادی در مدیریت بزرگترین طرح‌ها نیز وجود داشته باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌های رئیس‌جمهور آینده عنوان کرد: حتی کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود نیز باید با انگیزه جهادی مسئولیت را بر عهده بگیرد و دوره ریاست جمهوری را دوره جهادی برای خود فرض کند.

وی افزود: رئیس‌جمهور باید به مردم خدمت کند و در آرزوی لحظه‌ای باشد که این بار از روی دوشش برداشته می‌شود، نه اینکه به عنوان طعمه به این پست بنگرد و بگوید من منم و از همه بهترم.

سردار نقدی ادامه داد: امام خمینی (ره) با تشویق جوان‌ها بسیج سازندگی را راه‌اندازی کردند که بسیج دانشجویی پایه‌های اصلی آن را تشکیل داد و امروز کم‌کم این مدل خدمت به همه اقشار بسیجی سرایت کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: این حرکت با پیام‌های مقام معظم رهبری به طور مرتب تقویت شده و به سمت تعالی پیش رفته است.

وی گفت: نام‌گذاری‌های سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری نیز انرژی متراکمی به دانشجویان می‌دهد که باید این انگیزه را در تمام موارد پیاده کنند.

سردار نقدی اظهار داشت: ما هر روز شاهد گسترش کمی و کیفی گروه‌های جهادی در کشور هستیم که وقتی افراد وارد بخش اجرایی می‌شوند این آموزه‌ها به آنها کمک کند.

وی با اشاره به جشنواره دانشجویی حرکت‌های جهادی، گفت: این جشنواره‌ها لازم است ولی کافی نیست و ما باید ساختارها را متحول کنیم، برنامه و ابتکار داشته باشیم که برای این کار قرارگاهی در بسیج تشکیل شده است.

وی افزود: زمانیکه مقام معظم رهبری حماسه اقتصادی را اعلام کردند برخی نهادها تصور کردند در خط رهبری بوده‌اند و برای پیشرفت اقتصادی برنامه داشته‌اند ولی آن برنامه‌ها مربوط به جهاد اقتصادی بوده است، حماسه یعنی حرکت جنبشی که از جهاد متمایز است و ما امسال باید حماسه اقتصادی رقم بزنیم.

سردار نقدی گفت: هر نوع سازندگی نظیر ساخت مسجد یا مدرسه خوب و ایده‌آل است ولی حماسه اقتصادی نیست. بلکه حماسه اقتصادی این است که کشاورز معمولی مانند کشاورز نمونه کار انجام دهد.

وی گفت: باغدار نمونه کشور 165 تن در هکتار برداشت دارد در حالی که متوسط برداشت سیب از باغ‌های کشور 15 تن است که اگر ده درصد کار باغدار نمونه را باغدارهای دیگر هم انجام دهند تولید کشور دو برابر می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امسال باید تولید را افزایش دهیم، اگر در کشور در هر متر مربع یک مرغدار 24 کیلوگرم مرغ برداشت می‌کند در دنیا این میزان 32 کیلوگرم است که ما باید این مسائل را آموزش دهیم و به صورت ضربتی و جنبشی کار کنیم.

وی گفت: در بسیج تغییرات ساختاری داده‌ایم تا این خواسته‌ها محقق شود که به زودی اعلام می‌کنیم.

نقدی افزود: تشکل‌های زیادی در بسیج راه‌اندازی شده است که با وارد شدن به مرحله عملیات آن را اعلام می‌کنیم.

وی گفت: باید از ظرفیت بسیج استفاده بهینه را داشته باشیم تا حماسه اقتصادی محقق شود.

وی در رابطه با تحقق حماسه سیاسی نیز گفت: امسال چشم آمریکا را پای صندوق‌های رای کور می‌کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها