امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58321
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «داوود مرادیان» مسئول برگزاری دومین کنفرانس گفت‌وگوهای امنیتی در شهر هرات افغانستان به تشریح نتایج نشست سه جانبه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «داوود مرادیان» مسئول برگزاری دومین کنفرانس گفت‌وگوهای امنیتی در شهر هرات افغانستان به تشریح نتایج نشست سه جانبه ایران، افغانستان و آمریکا پرداخت.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک افغانستان گفت: در حاشیه پایانی کنفرانس، نشست سه جانبه کشورهای ایران، آمریکا و افغانستان برگزار شد که در آن، پیشنهاد طرح‌های مبارزه با مواد مخدر، توسعه خطوط راه آهن منطقه‌ای و مدیریت منابع آبی افغانستان با سرمایه گذاری ایران و آمریکا برای بهبود وضعیت موجود مطرح شد.

به گفته مرادیان، نماینده آمریکا پشنهاد کمک برای مدیریت منابع آبی و توسعه خط آهن منطقه با مشارکت ایران و همکاری‌های دوجانبه ایران و آمریکا در زمینه مبارزه با مواد مخدر دراین نشست را مطرح کرد که هر سه نماینده با این پیشنهاد موافقت کردند.

مرادیان گفت: دکتر برزگر رئیس مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه، به عنوان نماینده ایران در این اجلاس، پیام تهران را به این کنفرانس تقدیم کرد که حاوی نظر مثبت تهران در قبال افغانستان بود.

به باور مرادیان، تیم جدید وزارت خارجه ایران زمینه امیدواری را برای تحکیم روابط بین دوکشور فراهم ساخته است و انتظار می‌رود در ماه‌های آینده نگاه تهران به افغانستان تغییر کند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک افغانستان گفت، کنفرانس کنونی فقط جنبه اعتماد سازی را دنبال کرده و انتظار می‌رود در آینده نزدیک، کنفرانس نتیجه مطلوب دهد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار