امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58330
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۹
تعداد بازدید: 64
محمدرضا شرفی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اثر در دست نگارش خود اظهار داشت: رمانی ...

محمدرضا شرفی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اثر در دست نگارش خود اظهار داشت: رمانی در دست دارم که هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده‌ام، این اثر شامل تاریخ معاصر ایران تا دوره مشروطه است که 50 درصد آن نوشته شده و امیدوارم تا پایان سال برای چاپ به بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان ارائه شود.

وی افزود: این کتاب رمانی است که در آن شخصیت‌هایی وجود دارد که هم در انقلاب سال 57 و هم در جنگ تحمیلی حضور داشته‌اند، بواسطه تحولات و ماجراهایی که در داستان است رمان به زمان مشروطه ارجاع می‌شود.

شرفی تصریح کرد: پیشنهاد تازه‌ای است که می‌توانیم وقایع را بهم متصل کنیم و در مجموع آنها رخدادهای دوران معاصر را بیان کنیم.

این نویسنده بیان داشت: تقریبا یک‌سالی است مشغول گردآوری موارد لازم برای کار هستم منابعی که برای این کار استفاده کرده‌ام بیشتر خاطرات و روزنامه‌هایی هستند که از دوران مشروطه منتشر و موجود است. بسیاری از این خاطرات و روزنگارها در 10 یا 15 سال اخیر چاپ شده است، اما این منابع دست اول هستند که با استفاده از آنها می‌توانیم آثار ناب را به جامعه تحویل دهیم.

از این نویسنده پیش از این کتاب «موهای تو خانه‌ی ماهی هاست» منتشر شد، «موهای تو خانه ماهی‌هاست» روایت زندگی نوجوانی ا­ست در یکی از روستاهای ورامین که دخترکی عرب مکاشفه‌وار بر او ظاهر می­شود و حرف­هایی عجیب از زمان و مکانی نامعلوم می‌گوید. گاهی به واقعه­ای انگار نه چندان دور اشاره می­کند و گاهی به حادثه­ای نزدیک.

پسرک به طبع ایام نوجوانی و صدق دل، در پی دختر روان می­شود تا کاشف راز حرف­های او شود و در این پی­رفتن، به اقتضای نوجوانی­اش با مشکلاتی مواجه می‌شود؛ مصائبی چون کینه همکلاسی­ها و جدی گرفته نشدن توسط بزرگ‌ترها... . در این مکاشفه، به محل وقوع حادثه­ای دل­خراش در روستای وکیل‌آباد ورامین می­رسد و شاهد قتل عامی می­شود که در خود، نطفه تحول عظیمی را برای سال­های دورتر حمل می­کند.

داستان بیان­گر گوشه­ای از قصه مردمانی است که با عیان کردن شرافت و عزت خود در صفحات کتاب­های تاریخ، ماندنی شدند و البته الان کمتر کسی به آنها توجه می­کند.

نویسنده در این اثر سعی کرده است تا با پرداختی مناسب، مخاطبان نوجوان خود را در پای داستان نگه دارد و البته در این راه موفق نیز شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها