امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58366
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سرگئی ناریشکین» رئیس مجلس «دوما»ی روسیه امروز دوشنبه(15 مهرماه) در اولین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سرگئی ناریشکین» رئیس مجلس «دوما»ی روسیه امروز دوشنبه(15 مهرماه) در اولین بخش برنامه سفر به تاجیکستان با «شکورجان ظهوراف» همتای تاجیکی خود دیدار کرد.

بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی مجلس نمایندگان تاجیکستان ضمن این دیدار مسائل توسعه همکاری‌های دوجانبه بحث و بررسی شد.

به گفته این منبع انجام دیدار و مذاکرات با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور این کشور و «محدسعید عبیدالله‌اف» رئیس مجلس ملی نیز از دیگر محورهای برنامه بازدید ناریشکین از تاجیکستان است.

بنابراین بیانیه رئیس مجلس «دوما»ی روسیه در چارچوب این سفر همچنین در میدان «دوستی» در مرکز «دوشنبه» به نشان احترام به پای تندیس «اسماعیل سامانی» که تاجیک‌ها به عنوان بنیان‌گذار اولین دولت ملی خود می‌دانند، تاج گل گذاشت.

بازدید از دانشگاه مشترک (اسلاویانی) روسیه و تاجیکستان و شرکت در همایشی که به مسائل روابط دوجانبه اختصاص داده شده نیز از دیگر بخش‌های برنامه بازدید رئیس مجلس دوما بود.

در این بیانیه به بازدید از محل استقرار پایگاه نظامی 201 روسیه در حومه غرب دوشنبه و ملاقات با پرسنل این پایگاه اشاره می‌شود.

این مقام مجلس روسیه دوشنبه‌ شب در رأس یک هیئت رسمی و به‌ منظور بررسی مسائل مربوط به تعمیق روابط دوجانبه و تسریع در اجرای برخی از توافقات موجود میان مسکو و «دوشنبه» وارد تاجیکستان شد.

با توجه به اینکه «کونستانتین رومودانوفسکی» رئیس نهاد مهاجرت روسیه نیز از مقامات همراه اوست به احتمال قوی مسائل مربوط به مهاجران کاری تاجیک در قلمرو روسیه و تسریع در روند تدوین و اجرای موافقتنامه در زمینه مهاجرت را یکی از محورهای مذاکرات دوجانبه می‌توان عنوان کرد.

بازدید این مقام روسیه از تاجیکستان درحالی است که در هفته گذشته مجلس نمایندگان تاجیکستان موافقتنامه همکاری با مسکو در زمینه تمدید زمان حضور پایگاه 201 روسیه را به تصویب رساند.

بنابراین گزارش رئیس مجلس دومای روسیه در پایان برنامه بازدید خود از تاجیکستان امشب دوشنبه را به قصد «بیشکک» ترک خواهد کرد.

مطالب بیشتر در مورد نتایج مذاکرات رئیس مجلس دومای روسیه در تاجیکستان متعاقبا ارسال خواهد شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها