امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58384
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 510
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، دومین نمایشگاه سالانه نقاشی و مجسمه خانه هنرمندان ایران با عنوان «سال ۲» شب گذشته با حضور جمعی از هنرمندان ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، دومین نمایشگاه سالانه نقاشی و مجسمه خانه هنرمندان ایران با عنوان «سال ۲» شب گذشته با حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت و جوان در گالری‌های ممیز، میرمیران،‌پاییز و زمستان گشایش یافت.
در دومین دوره از نمایشگاه سالانه نقاشی و مجسمه خانه هنرمندان ایران، 66 نقاش و 9 مجسمه ساز آثار خود را در معرض فروش قرار داده اند که اوژن شیراوژن، بهنام کامرانی،حسین چراغچی،رضا هدایت،مجتبی تاجیک، معصومه بختیاری،  معصومه مظفری، حسن رازقندی،سارا راه انجام،  سپهر بختیارى و قدرت الله عاقلی از آن جمله‌اند.
غلامحسین نامی،‌ پرویز کلانتری و واحد خاکدان از جمله هنرمندان نقاش پیشکسوتی بودند که در مراسم افتتاح این نمایشگاه حضور داشتند.
غلامحسین نامی در جمع خبرنگاران درباره آثار این نمایشگاه و اهمیت موضوع اقتصاد هنر در برپایی این نمایشگاه‌ها توضیح داد:
آن چه که امروز در گالری‌ها و نمایشگاه آثار اهمیت دارد، مسئله اقتصاد هنر است که داستان تعیین کننده‌ای در سرنوشت زندگی هنرمند دارد. هنرمندی که در طول 90 سال همیشه در فقر زندگی کرده است و همواره آرزوی فروش اثر خود را داشته و هیچ گاه موفق نبوده است. هیچ هنرمندی در سرزمین ما نتوانسته است از طریق فروش آثار خود، زندگی خود را ادامه دهد و همواره کار دیگری برای گذراندن معیشت زندگی خود داشته است بنابراین پرداختن به مسئله اقتصاد هنر از این جهت بسیار اهمیت دارد.
او درباره حضور بخش خصوصی در موضوع اقتصاد هنر گفت: رونق اقتصاد هنر کار دولت نیست، اصولاً سپردن اقتصاد هنر به دست دولت، در واقع یعنی مرگ هنر! اقتصاد هنر باید در اختیار بخش خصوصی باشد، که خوشبختانه در چند سال گذشته این اتفاق افتاده و بسیار موفق بوده است.
 این هنرمند نقاش پیشکسوت درباره اقدام خانه هنرمندان در برپایی نمایشگاه فروش آثار هنرمندان گفت: خانه هنرمندان ایران در خاورمیانه تنها مرکزی است که با داشتن هفت گالری و با بودجه‌ای بسیار کم توانسته با مدیریت عالی خود، همواره حامی برگزاری نمایشگاه برای هنرمندانی باشد که از دایره مافیای برخی گالری دارها خارج هستند. هنرمندانی که به حساب آورده نمی شوند، دیده نمی شوند، و آثارشان خریداری نمی‌شود، اما خانه هنرمندان از حضور آن ها استقبال می‌کند و فضا را برای بروز خلاقیت آن‌ها آماده می کند. 
 او همچنین درباره آثار ارائه شده در نمایشگاه سال ۲ گفت: این آثار آن چنان کیفت خوبی دارند که می‌توانند در گالری‌های شناخته شده دنیا به نمایش گذاشته شوند.
نمایشگاه «سال 2» تا 28 مهر در گالری‌های خانه هنرمندان ایران برپاست و علاقه‌مندان برای بازدید و خرید از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت 13 تا 20 به نگارخانه های استاد ممیز، زمستان، پاییز و استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها