امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58386
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، سیدعلی کاشفی خوانساری مترجم، نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان به مناسبت فرارسیدن روز ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، سیدعلی کاشفی خوانساری مترجم، نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان به مناسبت فرارسیدن روز جهانی کودک یادداشتی را با عنوان «آقای رئیس جمهور! روزت مبارک» نوشته و در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار داده است که در ذیل آن را می‌خوانید:                
آقای رئیس جمهور سلام

امروز روز جهانی کودک است. این روز را به شما تبریک می‌گوییم. هر چه باشد شما هم روزی کودک بوده‌اید و هنوز خاطرات خوش و ناخوش کودکی را به همراه دارید. هر چه باشد شما هم فرزندانی دارید که کودکی آنها را هیچ گاه فراموش نمی‌کنند. شاید هم امروز نوه‌هایی در سن کودکی دارید که برایتان بسیار عزیزند.

آقای رئیس جمهور! روز جهانی کودک بر شما مبارک چرا که شما رئیس جمهور میلیون‌ها کودک ایرانی هستید و پذیرفته‌اید تمام وقت و دانش و توان خود را صرف خوشبختی آنها کنید.

آقای رئیس جمهور! کودکان کشور شما مشکلات فراوانی دارند و البته آرزوهایی فراوان‌تر. سلامت، امنیت، بهداشت، آموزش، فرهنگ، تغذیه، هنر و ... پس بیا و در این روز دو تصمیم تاریخی و ماندگار برای کودکان سرزمینت بگیر.

آقای رئیس جمهور! در کشور شما ده‌ها نهاد دولتی و صدها نهاد مردمی درگیر مسائل کودکان هستند. اولین تصمیمت می‌تواند این باشد که شورای عالی کودک را بنیان بگذاری. شورایی ملی که ریاست آن با رئیس جمهور است و در آن همه نهادهای دولتی و مردمی فعال در امور کودکان کنار هم می‌نشینند و برای خدمت به کودکان همفکری می‌کنند.

تصمیم دوم هم شاید این باشد که به همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی که از شما دستور می‏گیرند بگویی، همگی باید یک دفتر امور کودکان یا یک مشاور در امور کودکان داشته باشند. آخر شما خوب می‌دانی امکان ندارد فعالیتی در این سرزمین انجام شود اما هیچ ارتباطی با کودکان نداشته باشد.

آقای رئیس جمهور! اگر می‌خواهی در آخرت شاد و سربلند باشی، اگر می‌خواهی مردم ایران تا قرن‌ها نامت را به نیکی و مهر یاد کنند به فکر کودکان باش. آخر خدا کودکان را بسیار دوست می‌دارد.

سیدعلی کاشفی خوانساری
14 مهر سال 92

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها