امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58387
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ روایت افسانه کاوه آهنگر و پیروزی وی بر ضحاک بخش مهمی از افسانه‌های ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ روایت افسانه کاوه آهنگر و پیروزی وی بر ضحاک بخش مهمی از افسانه‌های عدالت‌طلبانه شاهنامه فردوسی‌است که در قالب آواز دستگاهی در کنسرت گروه مهرگان راویت خواهد شد.

گروه مهرگان که در ساعت 21:30 جمعه شب در تالار وحدت به روی صحنه خواهند رفت؛ در دو بخش به اجرای قطعات آوازی خواهند پرداخت که در نخستین بخش این اجرا داستان کاوه آهنگر در دستگاه «آواز افشاری»  به آهنگسازی علی مصطفوی و با صدای وحید تاج خوانده خواهد شد.

در دومین بخش از این کنسرت،‌ که در دستگاه آوازی «بیات اصفهان» اجرا می‌شود؛ دو تصنیف که یکی از آن‌ها با اشعار شفیعی کدکنی و دیگری با شعری از حافظ  و هم چنین 3 آواز اجرا می‌شوند. آهنگساز بخش دوم این کنسرت، مجید درخشانی است.ویژگی بارز این کنسرت برخلاف کنسرت‌های پیشین در فرم آوازی تنظیم شده‌است.

اعضای گروه مهرگان در این کنسرت متشکل از  حامد حافظی  نوازنده سنتور، آرش عزیزی نوازنده تار، نغمه تهرانی و سمیرا گلباز نوازنده سه تار، حنانه سعیدی نوازنده قانون، حمید رضا آفریده نوازنده کمانچه و سید علی مصطفوی سرپرست گروه و نوازنده عود و مجید درخشانی نوازنده تار هستند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها