امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58416
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، غلامرضا رضایی درباره علت توقف فعالیت خطوط حمل و نقل درون شهری در مکه گفت: اتوبوس‌های متعلق به نقل حجاج کلیه کشورها برای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، غلامرضا رضایی درباره علت توقف فعالیت خطوط حمل و نقل درون شهری در مکه گفت: اتوبوس‌های متعلق به نقل حجاج کلیه کشورها برای سرویس، سوخت گیری، نظافت و سازماندهی مجدد به پارکینگ‌های مرکزی منتقل می‌شوند تا در روزهای 7 و 8 ذی‌ الحجه دوباره در اختیار مسئولان حج کشورها قرار گیرد و زائران را به مشاعر مقدسه منتقل کنند.

وی افزود: زائران شاهد خواهند بود که با حضور بالغ بر 1.5 میلیون نفر از کشورهای مختلف و با عنایت به شرایط جغرافیایی و کوهستانی شهر مکه و محدودیت‌های ایستگاه‌ها و خیابان‌های منتهی به حرم موجب ترافیک فوق‌العاده سنگین می‌شود و اتوبوس‌ها در عمل نمی‌توانند از کاربرد لازم برخوردار شوند لذا راهنمایی و رانندگی عربستان همه ساله محدودیت ترددی ایجاد می‌کند اما زائران در صورت تمایل برای تشرف به حرم می‌توانند با راهنمایی مدیران و روحانیون کاروان‌ها نحوه تردد خود را برنامه ریزی کنند.

معاون حمل و نقل ستاد مکه سازمان حج و زیارت گفت: اتوبوس‌ها پس از بازگشت از مشاعر مقدسه و نظافت و سوخت گیری در اختیار ناوگان حمل و نقل درون شهری قرار می‌گیرند. از بامداد 14 ذی الحجه به تدریج فعالیت خطوط با راه اندازی ایستگاه‌های اطراف حرم و نظافت و آماده سازی اتوبوس ‌ها و با مجوز پلیس دوباره فعال می‌شود.

بر اساس این گزارش، هم اکنون بالغ بر 255 دستگاه اتوبوس در خطوط سیزده‌گانه حمل و نقل درون شهری در مکه فعال است که همراه با افزایش تعداد زائران ایرانی در مکه طی روزهای آینده، این تعداد به 320 نفر می‌رسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها