امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58417
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه برگزاری دومین کنگره توانبخشی حرفه‌ای ایران که صبح امروز با حضور اساتید ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه برگزاری دومین کنگره توانبخشی حرفه‌ای ایران که صبح امروز با حضور اساتید و کارشناسان در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، اظهارداشت: خوشبختانه در حال حاضر روح مددکاری و توانبخشی در فعالیتهای سازمان بهزیستی حاکم است.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور برای رفع معضل بیکاری و اشتغال معلولان و مددجویان، طرح ضربتی توسعه اشتغال را در دستور کار خود قرار داده است و به همین منظور راه‌اندازی طرح دانش‌کار را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

هاشمی خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های طرح دانش‌کار می‌توان به اجتماع‌محور بودن این طرح و همچنین تخصصی بودن آن اشاره کرد ضمن اینکه در این طرح از تمام ظرفیت‌های دولتی و غیر دولتی و تجربیات سالهای گذشته استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سال گذشته بعنوان سال مسکن در سازمان بهزیستی نام‌گذاری شد که امسال و با توجه به مهم بودن اشتغال، ایجاد فرصت‌های شغلی در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفته است و بعنوان سال اشتغال نام‌گذاری شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: سازمان بهزیستی بنا دارد از تمام تجربیات اساتید و کارشناسان استفاده کند و به همین منظور درهای این سازمان را بر روی این عزیزان باز کرده است.

هاشمی گفت: اگر دوستان ما انتقادی به فعالیت‌های سازمان بهزیستی دارند ما آن را به جان خریداریم و امیدداریم در کنار هر انتقاد راهکارهای لازم را نیز بدهند و ما هم به راهکارهای ممتاز جایزه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: اجرای طرح سفرا، راه‌اندازی مددکاران افتخاری و رسانه‌ای، توسعه فعالیت‌های اجتماعی، توسعه فعالیت‌های خیرین و ... از جمله اقدامات سازمان بهزیستی در دو سال گذشته بوده است.

هاشمی اظهارداشت: با پیگیری‌های سازمان بهزیستی در دو سال گذشته 48 درصد از منابع مستمری مددجویان رشد داشته است و این در حالی است که یارانه مراکز نیز 35 درصد رشد پیدا کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه به توسعه کمی و کیفی خدمات بهزیستی اشاره کرد و گفت: سال گذشته تعداد کمپ‌های سازمان بهزیستی حدود 175 کمپ بود که با توجه به درخواست وزارت کشور تعداد کمپ‌ها در حال حاضر به 740 عدد رسیده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: صفر شدن پشت‌‌نوبتی‌های کاشت حلزون، ارائه خدمات صندوق بیمه‌ای درمان، اجرای 16 طرح آفتاب در استان‌های مختلف و همچنین توسعه مشارکتهای مردمی از دیگر اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی بوده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در راه‌اندازی طرح دانش‌کار سازمان‌هایی دولتی‌ای چون بهزیستی، فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علوم توانبخشی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین NGOها همکاری دارند.

وی گفت: طرح اشاره شده در حال حاضر به صورت پایلوت در استان تهران اجرا شده است که به زودی و با برگزاری جلسات هماهنگی این طرح به صورت کشوری اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص آخرین اخبار اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی، گفت: سال گذشته 67 هزار شغل در سامانه رصد ثبت شد ضمن اینکه بنا داریم تا پایان سال 30 هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد کنیم.

هاشمی افزود: با اجرای طرح دانش‌کار مشکل بیکاری و اشتغال معلولان برطرف خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح تا دو سال آینده 120 هزار معلول شاغل شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی کشور ریالی بابت راه‌اندازی سرای سالمندان ویژه هنرمندان پرداخت نکرده است، گفت: این مجموعه با همکاری بهزیستی و جهاد دانشگاهی راه‌اندازی شده است و بر اساس توافقی که صورت گرفته است از 25 نفر ظرفیت این مجموعه، 10 نفر به سازمان بهزیستی اختصاص داده شده است که این سازمان نیز با همکاری عزت‌الله انتظامی این ظرفیت را در اختیار هنرمندان قرار داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها