امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58421
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 81
قربان حیدری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بهشهر، اظهار داشت: این شهرستان به‌ تنهایی آیینه تمام‌نمایی ...

قربان حیدری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بهشهر، اظهار داشت: این شهرستان به‌ تنهایی آیینه تمام‌نمایی از فرهنگ و تاریخ و هنر مازندران است، که جاذبه‌های گردشگری بسیاری داریم و باید از آن‌ها صیانت کنیم.

وی افزود: شهرستان بهشهر، استحقاقِ اداره مستقل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را دارد، افرادی که قبل از بنده سرپرستی این مجموعه را به عهده داشتند، بسیار پیگیر این کار بودند و ما هم پیگیر هستیم.

حیدری با بیان اینکه شهر‌ها و روستاهای بهشهر هر کدام در دل خود آثاری از نیاکان ما را به یادگار دارند، خاطر‌نشان کرد: نباید این آثار را به حال خود رها کنیم، در مرمت بناهای تاریخی باید نهایت دقت شود تا معماری اولیه بنا دستخوش تغییرات نشود.
سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری بهشهر در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو به برنامه‌های هفته گردشگری پرداخت و گفت: افتتاح دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی نسیم مازندران در رستمکلا یکی از برنامه‌ها بوده است.

وی افزود: با افتتاح این دفتر، شمار دفاتر خدمات سیاحتی و گردشگری بهشهر( بند ب) به چهار دفتر رسید که سه دفتر دیگر، «دانیال»،«منظومه‌گشت» و «تیهو» نام دارند.
حیدری همچنین با اشاره به شعار امسال روز گردشگری با عنوان «گردشگری و آب و حفاظت از آینده مشترک»، از برگزاری مسابقه قایقرانی(پدالو) در استخر منطقه نمونه گردشگری عباس‌آباد گفت و اینکه به‌دلیل کمبود فضا و وسایل مورد نیاز، تنها 20 گروه دو نفره در مسابقه شرکت داده شدند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهشهر، در ادامه گفت: به گروه‌های اول تا پنجم، هر کدام یک «گلیمچه» اهدا شد که هم از صنایع دستی این منطقه است و هم مورد رضایت شرکت‌کنندگان قرار گرفت.
وی افزود: هر فردی از جامعه به اندازه خود سهمی در پاسداری از آثار فرهنگی، هنری و تاریخی دارد، این آثار هویت و شناسنامه ما هستند.

حیدری در پایان با بیان اینکه حضور گردشگران در اماکن تفریحی و توریستی باید آگاهانه باشد، تصریح کرد: استفاده بهینه از این آثار که امروزه یک صنعت و محل درآمد به‌شمار می‌رود، راهی برای صیانت، اهمیت و توجه بیشتر جامعه به آنها است.
انتهای پیام/86001/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار