امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58431
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،"سرگئی لاوروف" و "جان کری" وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،"سرگئی لاوروف" و "جان کری" وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در جریان ملاقات امروز خود در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام )اپک) در جزیره بالی (اندونزی) سند الحاقی در خصوص ایجاد تغییراتی در توافقنامه دوجانبه مربوط به مراکز ملی برای کاهش خطرات هسته‌ای امضاء کردند تا این سند مطابقت بیشتری با چالش‌ها و واقعیت جهان امروز پیدا کند. 

توافقنامه مربوط به تاسیس مراکز ملی با هدف کاهش خطرات هسته‌ای در سال 1987 بین روسیه و آمریکا به امضاء رسید که بر اساس این سند، در آن زمان اتحاد جماهیر شوروی (و بعد از آن هم دولت فدراسیون روسیه) و ایالات متحده چنین مراکزی را بوجود آورند که فعالیت رسمی آنها در جهت کنترل تسلیحات راهبردی تهاجمی در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 آغاز شد. در راستای فعالیت این مراکز، روسیه و آمریکا به مهمترین مکانیزم در زمینه کنترل تسلیحات و خلع سلاح جهانی تبدیل شدند. 

همکاری روسیه و آمریکا در این زمینه، از جمله مهمترین عرصه‌های مشارکت راهبردی دو کشور محسوب می‌شود که برای هر دو طرف و تامین ثبات راهبردی در جهان اهمیت زیادی دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها