امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58435
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، انتخابات ریاست‌جمهوری در جمهوری آذربایجان، روز چهارشنبه، 9 اکتبر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، انتخابات ریاست‌جمهوری در جمهوری آذربایجان، روز چهارشنبه، 9 اکتبر (18 مهرماه) برگزار خواهد شد. از بین 10 نامزد این پست، "الهام علی‌اف" رئیس‌جمهوری کنونی این کشور بیشترین شانس را برای پیروزی در این انتخابات دارد.

بر اساس نظرسنجی که اخیرا از سوی موسسه آمریکایی «ای.جی.اف» (AJF) صورت گرفته است، 90.5 درصد از شهروندان آذربایجان به الهام علی‌اف که تاکنون 10 سال است پس از مرگ پدرش "حیدر علی‌اف" در سمت ریاست‌جمهوری باقی مانده، رای خواهند داد.

مخالفان در آذربایجان این نظرسنجی را یک تقلب آشکار خوانده و از قبل اعلام کرده‌اند که نتیجه انتخابات را به رسمیت نخواهند شناخت.

علی‌اف تاکنون در دو انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 2003 و در سال 2008 به ترتیب با 79 درصد آراء و 88 درصد آراء به پیروزی قاطع رسیده است.

وی حق شرکت در انتخابات را بعد از همه پرسی سال 2009 بدست آورد که در نتیجه آن 87 درصد از مردم آذربایجان از تغییر قانونی اساسی این کشور و حذف محدودیت باقی ماندن یک فرد در مقام ریاست‌جمهوری برای دو دور متوالی حمایت کردند. مخالفان دولت آذربایجان این حرکت علی‌اف را غیرقانونی اعلام کردند، چرا که این قانون زمانی به اجرا گذاشته شد که وی در حال سپری کردن دومین دوره ریاست‌جمهوری خود بود و برای سومین مرتبه نمی‌توانست در انتخابات شرکت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها