امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58441
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 76
محمد عظیمی مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره غرفه ...

محمد عظیمی مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره غرفه جمهوری اسلامی ایران در شصت و پنجمین نمایشگاه فرانکفورت اظهار داشت: امروز صبح ساعت 10 غرفه ایران را تحویل می‌گیریم و پس از آن اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امروز هفتم اکتبر است و افتتاحیه نهم خواهد بود، بیان داشت: پس از تحویل گرفتن غرفه اقدام به تزئین و چینش می‌کنیم، البته کتاب‌ها امروز ترخیص و تحویل ما می‌شود و همزمان کار چینش کتاب‌ها در غرفه آغاز می‌شود.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در پاسخ به این سوال که چند درصد نمایشگاه آماده شده، اضافه کرد: در تمام سالن‌ها و غرفه‌ها کارگران مشغول کار هستند، تدارک غرفه ایران به پایان رسیده و باید تزئینات داخلی را انجام دهیم و سپس کتاب بچینیم، اما سایر غرفه‌ کشورها هم در حال مهیا شدن هستند.

گفتنی است، در این نمایشگاه از سوی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برنامه‌های مذاکره با ناشران خارجی توسط اتحادیه ناشران و کتاب فروشان انجام شده؛ البته مذاکراتی با ناشران خارجی سازماندهی و بر این اساس قرار است، نزدیک به 100 میز مذاکره انجام شود.

برنامه افتتاحیه در داخل غرفه، معرفی نشر ایران در یکی از سالن‌های نمایشگاه، ارائه مباحثی در راستای نشر ایران، کپی رایت، تحریم و مسایل مهمی برای اخذ سهمی از بازار بین‌الملل مدنظر است البته در روز سوم برنامه «حافظ و گوته» برپا می‌شود قرار است دو استاد و اسلام شناس، ایران شناس و حافظ شناس در این نشست سخنرانی داشته باشند و برنامه‌های موسیقی ایرانی را در آنجا اجرا شود.

در این دوره نمایشگاه فرانکفورت حدود 240 متر فضا به ایران اختصاص یافته است،‌ 200 متر در سالن بزرگسال و 40 متر در بخش کودک و نوجوان اخذ شده است.

شصت و پنجمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت 17 تا 21 مهر در آلمان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها