امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58471
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 2330
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، این جشنواره شامل بخش‌های مختلفی است که نمایشگاه عکس «جواهری در شرق»،‌ نمایش فیلم‌های کره‌ای و سرو غذاهای سنتی این ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، این جشنواره شامل بخش‌های مختلفی است که نمایشگاه عکس «جواهری در شرق»،‌ نمایش فیلم‌های کره‌ای و سرو غذاهای سنتی این کشور از آن جمله است.
 افتتاح این مراسم با سخنان سفیر کره در ایران آغاز شد که به زبان فارسی به حاضران خوش آمد گفت و پس از‌ آن آشپز مخصوص غذاهای سنتی کره جنوبی درباره تاریخچه این غذاها در کره و فرهنگ مخصوص به آن‌ها صحبت کرد.

از جمله به این نکته اشاره داشت که غذاهای سنتی کره در چهار رنگ سبز، قرمز ، سفید و سیاه آماده می‌شود که هر غذا برای سلامتی بخشی از بدن مفید است و در پس هر غذای سنتی کره نیز یک قصه و افسانه نهفته است.
 
 او با نمایش تصاویری برای حاضران نشان داد که چگونه غذاهای کره‌ای به همراه بیش از 12 پیش غذای مختلف برای پادشاهان کره‌ای سرو می‌شد و در کنار پادشاه سه زن هنگام صرف غذا حضور داشتند که یکی مأمور چشیدن غذا و پیش مرگ پادشاه بود که در صورت سمی بودن، پادشاه جان سالم به در ببرد، دیگری مأمور خوراندن غذا به پادشاه بوده و سومی نیز همسر پادشاه بود که البته اجازه غذا خوردن همراه با شاه را نداشته است.
 بعد از روایت قصه‌های هر غذا، حاضران با انواع اطعمه و اشربه کره‌ای پذیرایی شدند که البته برخی از این غذاها به مذاق ایرانی‌ها خوش آمد و برخی هم ناخوشایند بود و روی دست کره‌ای ماند.

با این افتتاحیه پر از رنگ و طعم،‌ جشنواره فرهنگی کره جنوبی آغاز شد و در ادامه با اجرای موسیقی و افتتاح نمایشگاه عکس «جواهری در شرق» مخاطبان ایرانی با بخش دیگری از فرهنگ مردم کره آشنا شدند.
 در نمایشگاه عکس جواهری در شرق 20 تصویر از کاخ‌های پادشاهان دوران فرمانروایی چوسان به نام گیونگ بوک گونگ به نمایش گذاشته شده است.
 «میثم موحد فرد» رئیس هیئت مدیره بنیاد فردوسی و عکاس تخصصی میراث فرهنگی و گردشگری که تاکنون نمایشگاه‌های انفرادی عکس در کشورهای فرانسه، کره ‌جنوبی، کویت و ... بر پا کرده است این بار کوشیده تا در قاب تصویر جلوه‌های معماری و هنرهای سنتی مردمان کره جنوبی را برای آشنایی ایرانیان عرضه کند.
 


 

این نمایشگاه رهاورد هفته هنر ایران در چندین شهر کره جنوبی است که ماه اکتبر(مهرماه) سال پیش از سوی بنیاد فردوسی و برای پاسداشت پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی ایران و کره جنوبی تهیه شده است.

جشنواره فرهنگی کره جنوبی شامل 10 برنامه مختلف از جمله نمایش فیلم،برگزاری رقابت ورزشی،جشنواره غذاهای کره ای و برپایی تورهای گردشگری است که به بهانه روز ملی کره جنوبی و آغاز روابط دیپلماتیک ایران و کره برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها