امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58475
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 83
محمدرضا سعیدزاده آهنگساز آلبوم «ماه سرخ» در گفت‌و گو با خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره به ویژگی‌های این آلبوم ...

محمدرضا سعیدزاده آهنگساز آلبوم «ماه سرخ» در گفت‌و گو با خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اشاره به ویژگی‌های این آلبوم گفت: این آلبوم ترکیبی از موسیقی فلامینگو البته نه به شکل سنتی و (chil-out) و به ویژه موسیقی الکترونیک است. ماه سرخ در واقع عناصر موسیقایی هستند که با گیتار ضبط شده‌اند. این آلبوم  در واقع نغمه‌هایی‌ست که در کنار آن‌ها  یک تابلوهای نقاشی نیز وجود دارد؛

این هنرمند آهنگساز ضمن اشاره به انتشار این آلبوم  در اروپا گفت:  قطعاتی از این آلبوم پیش از این در فرانسه و به صورت اینترنتی در 20کشور دنیا منتشر شده است. هم چنین این قطعات پیش از این در آلمان و یونان چاپ و در 15 کشور دنیا منتشر شده‌است.

این هنرمند درباره کیفیت قطعات این آلبوم توضیح داد: قطعات این آلبوم  بی کلام هستند؛ گرچه من آنها را بی کلام نمی دانم و معتقدم کلام موسیقایی توسط سازها منتقل می‌شود. گرچه گاه شعر به ریتم موسیقایی اضافه می‌شود اما در مجموع باید گفت؛ موسیقی در آثار من اثری ملودیک است که تابلوهای نقاشی‌ام را شرح می‌دهد.

این هنرمند درباره فضاهای آثار نقاشی‌اش و ارتباط آن‌ها با موسیقی نیز گفت: آثار نقاشی من به نوعی سورئالیسم شخصی محسوب می‌شوند؛ اما در مجموع حرفه اصلی من موسیقی‌ست.

این آهنگساز درباره پیش بینی ارتباط مردم ایران با این اثر با توجه به انتشار و استقبال آن در اروپا گفت: با بازار موسیقی ایران آشنایی چندانی ندارم اما این اثر با آثار کنونی بازار ایران تا متفاوت است و می‌توانم ادعا کنم حرف تازه‌ای برای مخاطبانش خواهد داشت.

سعیدزاده  که در تمام دنیا او را با نام هنری‌اش (moreza) می شناسند؛ دانش آموخته  (Recording Art) یکی از گرایش‌های موسیقی و بیزینس موسیقی از دانشگاه ونگهور کانادا و ساکن این کشور است.

همچنین این هنرمند به زودی آثار مرتبط با آلبوم موسیقی‌اش را در نمایشگاهی با حضور 10 هنرمند از کشورهای مختلف اروپایی و امریکایی به نمایش خواهد گذاشت.

آلبوم قبلی این آهنگساز در کانادا منتشر شده است و این نخستین اثری است که در ایران از این هنرمند منتشر می‌شود.
انهای پیام/ ا‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها