امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58476
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با استاد محمود فرشچیان، هنر را زبان ظریف انسان‌ها برای ایجاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با استاد محمود فرشچیان، هنر را زبان ظریف انسان‌ها برای ایجاد ارتباط با لطافت‌های الهی در آفرینش دانست و گفت: نقاشی، به‌ویژه مینیاتور که نقشی ظریف و کوچک از طبیعت است، سابقه‌ای درخشان در تاریخ و فرهنگ ایران دارد و وجود استادان و درخشش آنان در دنیا، نشان از پیشاهنگی هنر ایرانی‌ است.
 


 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحسین کارهای هنری استاد فرشچیان، به آخرین کار ایشان، یعنی «تابلوی معراج» اشاره کرد و گفت: از طریق رسانه‌ها پیگیر کارهای جدید شما هستم و «معراج» به عنوان یکی از باورهای دینی و اعجاز وجودی پیامبر اسلام قابل تحسین است.
 


 

وی در پاسخ به پیشنهاد استاد فرشچیان مبنی بر ایجاد دانشگاه هنرهای اسلامی و ایرانی گفت: طرح خوبی است و دانشگاه آزاد اسلامی هم آمادگی و هم امکانات همکاری را دارد، چون نگاه دانشگاهی به هنر می‌تواند علاوه بر علاقه‌مندان عمومی جامعه، با قابلیت‌های خاص نیز به قابلیت‌های آن بپردازد.

در این دیدار استاد فرشچیان، از اشتیاق خود برای دیدار با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت و تأکید کرد: از توجه شما به مسائل هنری زیاد شنیده بودم و امروز در دفتر شما دیدم که چگونه از آثار ارزشمند استاد بهزاد نگهداری می‌نمایید.

وی درباره طرح ایجاد دانشگاه هنرهای اسلامی و ایرانی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با این کار می‌تواند به مجموعه اطلاعات هنری اسلام و ایران جامعیت علمی ببخشد.

استاد فرشچیان از تابلوهای متعدد نقاشی و مینیاتور که در قسمت‌های مختلف مجموعه دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام به کار رفته بازدید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها