امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58500
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 63
لطف‌الله فروزنده عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به طرح موضوع ...

لطف‌الله فروزنده عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به طرح موضوع نظرسنجی پیرامون رابطه با آمریکا، گفت: قانون اساسی به عنوان میثاق ملی که ملت ایران طراح آن بوده‌اند، همه سازوکارها را در همه زمینه‌ها مشخص کرده و اگر قرار باشد هر رفراندومی نیز برگزار شود، باید بر اساس قانون اساسی صورت پذیرد.

وی با اشاره به اصل 110 قانون اساسی جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: طرح نظرسنجی پیرامون مذاکره با آمریکا از سیاست‌های کلی نظام بوده و تعیین این سیاست‌ها پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، به عهده رهبر انقلاب است.

وی به اتفاقات اخیر درباره مذاکره احتمالی ایران و آمریکا اشاره کرد و افزود: آمریکا به عنوان مدعی دموکراسی در جهان پیش از ارتباط با ایران، باید از طریق اقداماتی عملی نظیر بازگرداندن پول‌های بلوکه شده در بانک‌های بین‌المللی، رفع تحریم‌های یکجانبه، عدم حمایت از ضد انقلاب و تعطیلی رسانه‌های ضد ایرانی اعتماد سازی کند تا گام‌های بعدی در راه این مذاکره با دیپلماسی فعال برداشته شود. 

فروزنده با انتقاد از خوشبینی مفرط برخی گروه‌های سیاسی از مذاکره احتمالی ایران و آمریکا گفت: مشکلات کشور با مذاکراتی بی‌نتیجه حل نخواهد شد و بهتر است این افراد کمی صبر کرده و ببینند آیا آمریکا صداقت خود را اثبات می‌کند یا نه و سپس به مذاکرات احتمالی آینده خوشبین شود.

این فعال سیاسی در پایان کلید حل مشکلات اقتصادی را در داخل کشور دانست و اظهار داشت: هر چند نمی‌توانیم کتمان کنیم که تحریم‌ها بی‌اثر بوده است اما مطمئنا رابطه و مذاکره با آمریکا راه حل مشکلات اقتصادی نیست و دولتمردان باید با مدیریت صحیح و توجه  به تولید ملی و اقتصاد مقاومتی در این راه همت خود را دوچندان نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها