امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58507
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و نبویشان استفانوویچ رییس پارلمان صربستان ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و نبویشان استفانوویچ رییس پارلمان صربستان پس از دیدار دوجانبه با یکدیگر، در نشست خبری مشترک حاضر شدند.

این نشست در محل پارلمان صربستان برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست طی سخنانی با تشکر از میزبانی رییس پارلمان صربستان گفت: در این سفر مسایل مهم و حساس منطقه‌ای و بین المللی مطرح شد و ما به دلیل نقش مهم کشور صربستان در منطقه بالکان علاقمند به گسترش روابط با این کشور هستیم.

لاریجانی با بیان اینکه مذاکرات خوبی با مقامات پارلمانی صربستان داشتیم، اظهار داشت: گمان می‌کنم اگر این گفت‌وگوها چه در توسعه روابط اقتصادی و چه در سهم مشترک برخی مسائل منطقه‌ای بین‌المللی ادامه دار باشد، راه‌های حل مسائل افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه توضیحاتی در خصوص مسائل هسته‌ای و برخی مناقشات به وجود آمده در این جلسه بیان کرده‌ام، گفت: معتقدم مسائل هسته‌ای در مذاکرات قابل حل است و باید توجه داشته باشیم با شرایط جدید، این مذاکرات صورت گیرد و در چنین شرایطی موثر‌تر خواهد بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان به نیویورک و برخی مذاکرات صورت گرفته با روسای کشورهای دیگر تصریح کرد: ادامه این مذاکرات در حال انجام است و این پروسه فعال‌تر شده و می‌توان در این فضا مسائل هسته‌ای را نیز حل کرد.
لاریجانی با بیان اینکه در برخی مسائل نظیر تروریسم و افراطی‌گری با صربستان اتفاق‌نظر داشته‌ایم، گفت: کشور صربستان از چنین مسائلی دست کشیده است و با توجه به این مطلب در مسائلی کلی با هم همفکر هستیم و طبعا گفت‌وگوهای پارلمانی نیز تسهیل‌کننده برخی مسائل است.
وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که این گفت‌وگوها، راه‌های گسترش روابط را فراهم کند.
نبویشان استفانوویچ رئیس پارلمانی صربستان نیز در ابتدای این اظهارات مطبوعاتی با بیان اینکه در دیدار با لاریجانی در خصوص نحوه توسعه همکاری‌های دو کشور صحبت کرده‌ است، گفت: گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور، تشکیل شده که راه‌های ارتباطی احتمالی را پیدا خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در خصوص تمام چالش‌هایی که در روابط دو کشور و روابط منطقه‌ای وجود دارد گفت‌وگو کرده‌ایم، تصریح کرد: امروز نیاز به همکاری‌های تنگاتنگ در مورد مبارزه با قاچاق مواد مخدر، سلاح و انسان داریم.
رئیس پارلمان صربستان ضمن تشکر از ایران به خاطر حمایت از استقلال این کشور و عدم به رسمیت شناختن استقلال کوزوو گفت: همکاری‌های اقتصادی ما ضعیف است که باید با توسعه ساختار‌های زیربنایی، کشاورزی و صنعتی آن را افزایش دهیم و در دیدارهای آتی راهکارهای توسعه را بررسی می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها