امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5852
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، دولت آمریکا با همراهی 40 کشور دیگر در جهان مانوری دریای را در آب‌های خلیج فارس آغاز کرده است، این ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، دولت آمریکا با همراهی 40 کشور دیگر در جهان مانوری دریای را در آب‌های خلیج فارس آغاز کرده است، این مانور بزرگترین مانور دریایی منطقه است و 40 کشور از هم‌پیمانان آمریکا از جمله انگلیس، فرانسه و برخی دیگر از کشورهای خلیح فارس در آن حضور دارند.

این مانور تمرین‌هایی را شامل کشف مین‌های دریای و خنثی سازی آن‌ها و همچنین حفاظت از کشتی‌ها انجام می‌دهد، ساماندهی کنندگان این مانور مدعی شده‌اند که هدف از برگزاری آن حمایت از شریان نفتی خلیج فارس و ارسال پیامی به ایران در مورد تهدیدات مکرر این کشور در مورد بستن مسیر دریانوردی در تنگه هرمز است.

بر اساس این گزارش مانور مذکور دارای سه مرحله است که در مرحله اول پیشرفته ترین تجهیزات رصد و کشف مین‌های دریایی به کار برده می‌شود، در مرحله دوم نحوه خنثی سازی این مین‌ها بررسی می‌شود و در مرحله سوم نیز حفاظت از کشتی‌ها و نفت کش‌ها در دستور کار شرکت کنندگان در این مانور قرار می‌گیرد.

برگزاری این مانور گسترده در منطقه بحران زده خارمیانه آنهم بعد از تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه بر پیچیدگی‌های بحران در این منطقه افزوده و اوضاع را متشنج تر خواهد کرد، این در حالی است که آمریکا هنوز کشتی‌ها و جنگنده‌های خود را در قالب ناوگان پنجم دریایی در آب‌های خلیج فارس نگه داشته است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از امروز مانوری را در منطقه تنگه هرمز با هدف تمرین کشف مین‌های دریایی در دستور کار خود قرار داده است، در این مانور قرار است برخی سلاح‌ها و سامانه مین یابی دریایی برای اولین بار مورد استفاده قرار گیرند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها