امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58521
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 124
به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا»، نامدار عبدالهیان معاون وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: فعالیت‌های پرورشی این سازمان شامل فعالیت‌های قرآنی در دو ...

به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا»، نامدار عبدالهیان معاون وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: فعالیت‌های پرورشی این سازمان شامل فعالیت‌های قرآنی در دو مقوله آموزش فرهنگیان و دانش‌آموزان است.

وی افزود: امسال برای نخستین بار طرح تربیت مدرسان قرآنی در سراسر کشور اجرا شد و طی آن پنجاه فرهنگی شامل زن و مرد آموزش‌های لازم را در زمینه چگونگی آموزش کودکان استثنایی فرا گرفتند.

عبدالهیان گفت: تهیه نرم‌افزارها در حوزه نماز و قرآن کار آموزش را برای معلمان، مربیان و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه آسان می‌کند.

وی ادامه داد: دعوت از فرهنگیان برای شرکت در طرح ملی نور و حفظ سوره های قرآن با حضور تعداد زیادی از داوطلبان همراه بوده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور عنوان کرد: امسال چهارمین مرحله از طرح "سودای بندگی" شامل آموزش عملی وضو و نماز به دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه اجرا می‌شود که پس از گذراندن این آموزش‌ها، گواهینامه سلامت وضو و نماز نیز برای این دانش آموزان صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال 15 هزار دانش‌آموز در طرح سودای بندگی آموزش‌های اولیه را می‌بینند.

عبداللهیان خاطر نشان کرد: هشتمین دوره مسابقات فرهنگی قرآن، نهج‌البلاغه، احکام، اذان، صحیفه سجادیه و مداحی امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای سومین مرحله طرح "در مسیر شکوفایی" ویژه دانش‌آموزان دختر پایه پنجم و ششم ابتدایی و پسر متوسطه اول در سال جاری بیان داشت: اجرای این طرح، اهمیت مرجعیت شناسی را برای دانش‌آموزان به سن تکلیف رسیده هر چه بیشتر مشخص می‌کند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: آذرماه امسال همزمان با سایر آموزشگاه‌های عادی کشور، برنامه جشن عبادت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با عنوان "گل واژه‌های نماز" با همکاری معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به نقش مهم قرآن و آموزش آن در تربیت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، حدود 100 آموزشگاه قرآنی با نظارت آموزش و پرورش استثنایی مشغول ترویج فعالیت‌های قرآنی هستند.

عبداللهیان اظهار داشت: دستورالعمل برنامه صبحگاهی ویژه مدارس استثنایی، سال گذشته تهیه و به استان‌ها ابلاغ شد و امسال نیز با نگاهی جدید و اولویت‌بندی مباحث و مسائل مذهبی گام‌های بلندی برای ترویج مسائل تربیتی به خصوص در زمینه قرآن و احکام دینی برداشته می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور ترویج صحیح مقوله هنر در آموزشگاه‌های استثنایی کشور، محتوای درس هنر برای پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی بر اساس نظام جدید آموزشی پیش‌بینی شده و در همین راستا مسابقات هنری در چهار رشته هنرهای آوایی، نمایشی و هنرهای دستی و تجسمی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: محور عمده این فعالیت‌ها مطابق با عنوان سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی و پیرامون پرسش مهر ریاست جمهوری است و در حوزه ادبی نیز در دو رشته شعر و داستان کوتاه، در پاسخ به پرسش ریاست جمهوری فعالیت‌های مربوطه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تمرین مسئولیت‌پذیری در جمع دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تصریح کرد: شانزدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در حیطه فعالیت‌های اجتماعی بر اساس سیاست‌های راهبردی معاونت پرورشی و با عنایت به نیازهای ویژه این دانش‌آموزان، آبان ماه امسال برگزار می‌شود.

عبداللهیان خاطر نشان کرد: در شوراهای دانش‌آموزی 32 استان فعالیت خواهند داشت که با برگزاری انتخابات شوراها ابتدا اعضاء و رئیس شورا در مدارس انتخاب و سپس از بین مدارس استان 7 نفر به عنوان مشاوران جوان رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی انتخاب می‌شوند.

وی بیان داشت: اسفند ماه امسال 32 رئیس مجمع دانش‌آموزی استان‌ها در تهران دور هم جمع می‌شوند و طی رأی‌گیری یک نفر را به عنوان رئیس مجلس دانش‌آموزان استثنایی کشور انتخاب می‌کنند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور یادآور شد: با توجه به اهمیت ارتباط با حوزه‌های علمیه، امسال به 2 مقوله به روز کردن احکام شرعی خاص دانش‌آموزان و انعکاس آن به مدارس توجه ویژه شده است و در همین زمینه کتابی با عنوان احکام شرعی کودکان استثنایی تألیف و توزیع شده است.

وی تصریح کرد: مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی و احکام مربیان، معلمان و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه زیر نظر دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، با حضور کارشناسان آگاه به مسائل دینی آماده پاسخگویی به ابهامات و سؤال‌ها در این زمینه هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها