امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58523
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدمنیر صفی‌الدین نماینده یونیسف در ایران در نشست خبری روز جهانی کودک در بیمارستان مرکز طبی کودکان، با تبریک ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدمنیر صفی‌الدین نماینده یونیسف در ایران در نشست خبری روز جهانی کودک در بیمارستان مرکز طبی کودکان، با تبریک روز کودک گفت: وقتی شور و شوق کودکان را در این بیمارستان دیدم و مشاهده کردم که کارکنان و پرسنل بیمارستان در جشن و شادی بچه‌ها شرکت کردند و تصویری که کودکان از پزشک دارند را از ذهن کودکان برای لحظه‌ای دور کردند، خوشحال شدم.

وی افزود: حدود 2 سال است که برای ترویج بهبود وضعیت کودکان در این سمت در ایران کار می‌کنم. بیشترین تعامل را با وزارت بهداشت، وزارت رفاه آموزش و پرورش، هلال‌احمر و قوه قضائیه داشته‌ایم و به طور کلی وضعیت کودکان در ایران را نسبت به کشورهای همسایه وضعیت مناسبی می‌بینم.

نماینده یونیسف در ایران به دستاوردهای ایران اشاره داشت و افزود: مرگ و میر کودکان زیر 5 سال به شکل قابل توجهی در ایران کاهش داشته است که این امر حق زندگی و زنده بودن را توأمان به کودک بخشیده است.

صفی الدین دستاورد دیگر ایران را در حوزه آموزش و پرورش دانست و افزود: 98 درصد کودکانی که واجد شرایط درس‌خواندن در مقطع ابتدایی هستند در ایران به مدرسه می‌روند که این حتی نسبت به کشورهای همسایه نیز آمار بالایی است.

نماینده یونیسف به همکاری یونیسف در ایران اشاره داشت و افزود: البته مسائل جدیدی در بهداشت و آموزش کودک و نوجوان به وجود می‌آید که دغدغه بهبود وضعیت آموزش است تا کودک بتواند از همه ظرفیت‌ها برای یادگیری استفاده کند که ما در این مورد با ایران همکاری می‌کنیم.

صفی‌الدین مسئله مواد محرک و مخدر در میان جوانان و ایدز را مسئله دیگری دانست که یونیسف در زمینه کاهش آن با دولت همکاری می‌کند.

وی به بیماری‌های کشنده و همچنین واکسیناسیون و ریشه‌کنی فلج اطفال در ایران اشاره داشت و افزود: موفقیت‌های ایران در این حوزه‌ها با مقیاس جهانی سنجیده می‌شود و طبیعی است که دستاوردهای ایران در حوزه بهداشت و آموزش به عنوان موفقیت ایران در سطح جهانی عنوان شود.

در ادامه این مراسم، ملیحه کدیور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر سمینار پیشگیری از کودک آزاری و حمایت از کودکان آزار دیده به برنامه‌های اجرا شده در روز اول هفته جهانی کودک در بیمارستان طبی کودکان اشاره داشت و افزود: این مرکز با شعار زنده‌باد کودکی، زنده باد زندگی، اولین برنامه خود را با حضور کودکان بیمار و کودکان مدعو از مدارس و با حضور پرسنل، پرستاران و پزشکان در این مرکز شروع کرده است که قرار است در روز 18 در ساعت 11 تا 13 بعد از ظهر پنل صدای کودک که کار جدیدی است اجرا شود.

در این پنل هیئت رئیسه و اجرا کنندگان خود کودکان هستند و قرار است راجع به چالش‌های سلامت در آن پنل صحبت شود.

وی به سمینار پیشگیری از کودک آزاری که در تاریخ 20 و 21 مهر از ساعت 8 تا 5 بعد از ظهر در مرکز طبی کودکان اجرا می‌شود اشاره داشت و افزود: برنامه‌ریزی‌های این سمینار از سال گذشته شروع شده که خوشبختانه امسال به بار نشسته است و قرار است بعد از مراسم افتتاحیه، مراسم سرودی توسط کودکان کار اجرا شود.

وی 3 سخنرانی، پنل، مستند‌سازی و بیان مسائل حقوقی و قانونی و معرفی انواع و اقسام کودک آزاری را از دیگر برنامه‌های این سمینار دانست و افزود: پخش فیلم هیس با حضور پوران درخشنده از دیگر برنامه‌های این سمینار است.

کدیور افزود: قرار است در انتهای این سمینار قطع‌نامه ای بر مبنای حقوق کودک امضاء شود.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها