امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58533
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه امروز در سخنرانی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه امروز در سخنرانی در دانشگاه زبان‌های اسلاو در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان اعلام کرد که کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی از هیچ تلاشی، از جمله ایجاد پایگاه‌های نظامی روسیه در خاک کشورهایشان برای تامین تضمین شده امنیت در منطقه آسیای مرکزی فروگذار نمی‌کنند.

ناریشکین با یادآوری اینکه وجود پایگاه‌های نظامی روسیه در خاک جمهوری‌های آسیای مرکزی، عامل مهمی در تامین امنیت در منطقه است، گفت: در صورت ضرورت همه توان و ابزاری که در اختیار سازمان پیمان امنیت جمعی است، از جمله پایگاه‌های نظامی روسیه، که پایگاه شماره 201 روسیه در خاک تاجیکستان هم در زمره آنهاست، در جهت تامین امنیت کشورهای منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

لازم به یادآوری است که روسیه و تاجیکستان در سال جاری توافقنامه مربوط به وضعیت ادامه حضور این پایگاه را مورد تصویب قرار دادند.

ناریشکین همچنین در ادامه سخنرانی خود اعلام کرد که تلاش‌های صورت برای توقف روند ایجاد جهان چند قطبی، و حفظ سیستم جهان تک قطبی از طریق مداخلات نظامی در مناقشات داخلی سایر کشورها، از جمله بی ثباتی اوضاع در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در حال اجراست.

این مقام بلندپایه دوما تاکید کرد: در چنین شرایطی تقویت نقش سازمان ملل و شورای امنیت و پافشاری بر رعایت حقوق و ضوابط بین‌الملل و تامین اولویت راه حل سیاسی-دیپلماتیک برای حل مناقشات، از جمله در خصوص حل بحران کنونی در سوریه، دارای اهمیت بسیار زیادی است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها