امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58536
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 41
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، بر اساس یک پژوهش آمریکایی که مرکز پژوهش های کنگره آمریکا درباره اوضاع بحرین ارائه داد انتفاضه‌ای که در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، بر اساس یک پژوهش آمریکایی که مرکز پژوهش های کنگره آمریکا درباره اوضاع بحرین ارائه داد انتفاضه‌ای که در چهاردهم فوریه 2011 در بحرین شکل گرفت ناکامی تلاش های حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه این کشور برای پاسخ به خواسته های ملت بحرین را نشان می دهد.

در این تحقیق آمده است: انتفاضه علیه خاندان پادشاهی آل خلیفه در بحرین به هدف خود که تغییر رژیم بحرین است نرسیده است، بحران در بحرین نشان می دهد که شکایات اکثریت شیعیان درباره عدم سهیم بودن در قدرت و فرصت های اقتصادی پاسخ داده نشده است.

به گزارش این تحقیق، پس از یک سال رسیدن به بن بست، دو طرف دولت و مخالفان گفت وگوها را در فوریه 2013 از سر گرفتند اما پیشرفت بسیار ضعیفی داشته است.

این تحقیق به سیاست آمریکا در قبال بحرین پرداخت و تاکید کرد که انتقادهای آمریکا خشم برخی مقامات آل خلیفه را برانگیخت و در همین حال مخالفان نیز از سیاست آمریکا راضی نیستند و معتقدند که آمریکا قانون شکنی های رژیم آل خلیفه را کم اهمیت گرفته است تا روابط امنیتی جامع خود را با بحرین حفظ کند.

از سوی دیگر سید یوسف المحافظة، یک مسئول مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد: مقامات سعودی مسلم الوزیر، یک شهروند بحرینی را که برای ادای مناسک حج عازم عربستان شده بود از ورود به مکه بازداشتند.

وی تاکید کرد: دلیل این اقدام مقامات سعودی هنوز روشن نیست و مسلم منتظر بازگشت به منامه است.

انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها