امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58539
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری العهد گزارش داد: دولت بحرین این روزها از کانال مقامات خود در وزارت خارجه برای عادی سازی و برقراری روابط دیپلماتیک ...

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری العهد گزارش داد: دولت بحرین این روزها از کانال مقامات خود در وزارت خارجه برای عادی سازی و برقراری روابط دیپلماتیک و تشکیل ائتلاف و دوستی با رژیم اشغالگر صهیونیستی تبلیغ می‌کند.

ائتلاف احزاب ملی دموکراتیک در بحرین با صدور بیانیه‌ای گفت: اظهارات دو روز پیش حمد العامر، معاون امور منطقه ای وزارت خارجه بحرین و سفیر بحرین در شورای همکاری خلیج فارس در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر و تبلیغ برای دوستی با رژیم صهیونیستی، گرایش مقامات بحرینی برای عادی سازی روابط با دشمن ما را نشان می‌دهد.

در نوشته این مقام بحرینی در توئیتر مقاله یک نویسنده صهیونیست آمده که در آن به قراردادهای امضا شده بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و اسرائیل بر سر نابود کردن برنامه هسته‌ای ایران اشاره شده است.

نویسنده مقاله همچنین اطلاعاتی مبنی بر دیدارهایی بین مقاماتی صهیونیست با مقامات کشورهای عضو شورای همکاری منتشر کرده است.

احزاب مخالف بحرینی افزودند: اقدام العامر که درباره ضرورت ایجاد دوستی های جدید تبلیغ کرده است و همزمان مقاله هایی درباره دیدارهای مقامات شورای همکاری خلیج فارس با صهیونیست ها منتشر می کند همه و همه نقض آشکار قانون اساسی بحرین و تصمیم برای تحریم رژیم صهیونیستی است.

احزاب بحرینی تاکید کردند :این اقدام مقامات بحرینی موضع ملت بحرین در مخالفت با هر گونه عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی را تحقیر می کند، دشمنی که سرزمین های فلسطینی و دیگر سرزمین های عربی از بلندهای جولان تا جنوب لبنان را اشغال کرده است و در قبال ملت فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه و سرزمین های سال 1948 نقش نازیست های جدید را بازی می کند.

بر اساس بیانیه ائتلاف مخالفان بحرین، گرایش‌هایی که رژیم بحرین و کشورهای حوزه خلیج فارس برای عادی سازی روابط نشان داده اند تنش های منطقه ای در حوزه خلیج فارس را شدت می بخشد، ثروت های طبیعی این کشورها و بودجه های کشورهای عضو شورای همکاری را بر باد می دهد و بحران های سیاسی،امنیتی و فتنه های قومی و بحران های معیشتی از جمله بحران مسکن و بیکاری را شدت می‌بخشد.

بر اساس این بیانیه اظهارات غیرمسئولانه و مغایر با همه اصول و قواعد اخلاقی و تعهدات دولت بحرین به تحریم رژیم صهیونیستی گرایش های آتی دولت را منعکس می‌کند که از جمله آن بکارگیری تجربیات صهیونیست ها برای مقابله با ملت بحرین و نیروهای مبارز آن است در حالی که این اظهارات مقام بحرینی همزمان با بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی بزرگ ارتش های مصر و سوریه بر ارتش رژیم صهیونیستی در اکتبر 1973 بیان شده است.

احزاب مخالف بحرینی از رژیم آل خلیفه خواستند موضع آشکار و شفافی در قبال اظهارات معاون وزارت خارجه این کشور اتخاذ کند و در غیر این صورت اظهارات این مسئول موضع رسمی رژیم آل خلیفه محسوب می شود.

در این بیانیه درباره تلاش های پنهان برای عادی سازی روابط هشدار داده و تاکید شد که سکوت مقامات رسمی بحرین نشان دهنده تصمیم و برنامه رژیم آل خلیفه برای برقراری روابط دوستی با اسرائیل است.

احزاب مخالف بحرینی از شهروندان این کشور نیز خواست با هوشیاری کامل در برابر این توطئه ها علیه ملت فلسطین بایستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار