امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58551
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری بیست‌و‌دومین جشنواره سراسری سوره ماه امروز (15 مهر ماه) با حضور رحمت امینی دبیر جشنواره و علی قربانی دبیر ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری بیست‌و‌دومین جشنواره سراسری سوره ماه امروز (15 مهر ماه) با حضور رحمت امینی دبیر جشنواره و علی قربانی دبیر اجرایی جشنواره در سالن کنفرانس تالار اندیشه برگزار شد.
دبیر بیست‌و دومین جشنواره تئاتر سوره ماه ضمن شرح برنامه‌های مختلف این دوره گفت: شعار ما از دوره بیست و‌یکم کیفیت‌گرایی و تولید محوری‌ بوده است که در این دوره نیز با رفع نواقص گذشته ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه تمام آثار راه یافته به جشنواره‌ اجرای عمومی می‌شوند، بیان داشت: در این دوره 5 نمایش بخش مسابقه فعالان تئاتر، 8 نمایش در بخش استعدادهای جوان،‌ 8 نمایش از استان‌ها حضور دارند همچنین سه نمایش در بخش میهمان خواهند بود. لازم به ذکر است که اگر در بخش استعدادهای جوان گروهی بتواند خوش بدرخشد اجرای عمومی خواهد شد.
امینی ادامه داد: در این دوره علاوه بر اجراهای صحنه‌ای دو برنامه علمی آموزشی خواهیم داشت که شامل کارگاه‌های نمایشی و کارگاه‌های نقد و بررسی با رویکرد موضوعی خواهد بود.
رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره رایزنی با دبیر جشنواره تئاتر فجر، گفت: طی صحبت‌هایی که با دبیر جشنواره تئاتر فجر شده آثار برتر جشنواره تئاتر سوره ماه به این ویترین تئاتر کشور راه می‌یابند.
وی در رابطه با برگزار نکردن همزمان بخش کودک و نوجوان و تئاتر خیابانی نیز گفت: سال گذشته نیز بخش‌های کودک و نوجوان و خیابانی جدا برگزار شد، در این دوره به دلیل مشکلات مالی که داریم تلاش داریم تا فاصله زمانی به شکل باشکوه‌تری آنها را برگزار کنیم.

* وضعیت تئاتر خیابانی کشور نابسامان است

امینی به اوضاع نابسامان تئاتر خیابانی کشور اشاره کرد و بیان داشت: اوضاع تئاتر خیابانی در کشور خوب نیست، بخشی به تولید‌کنندگان و بخشی از آن نیز به مسئولان و مدیران مربوطه بر می‌گردد، با این شرایط چطور می‌توان به ان پرداخت اما قصد داریم تا ب مقوله تئاتر خیابانی در زیر مجموعه تئاتر کاربری بپردازیم.
دبیر بیست و‌دومین جشنواره تئاتر سوره ماه در خصوص انتشار آئین نامه و عدم انتشار فراخوان نیز گفت: نمی‌خواستیم با جشنواره‌های منطقه‌ای و استانی مرکز هنرهای نمایشی موازی کاری کنیم، بلکه قصد داریم با ابلاغ آئین نامه اجرایی نیروهای مشتاق و نزدیک به حوزه هنرهای استانی را جذب کنیم، در واقع بر خانوادگی بودن آثار تأکید می‌کنیم اما جلوی گسترش خانواده‌مان را نگرفتیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: عزت‌الله انتظامی به دلیل کسالتی که دارد نمی‌تواند به عنوان داور ما را همراهی کند اما ما او را به عنوان رئیس هیئت داوران در کنار خود خواهیم داشت.

علی قربانی دبیر اجرایی جشنواره تئاتر سوره ماه نیز در این نشست بیان داشت: بعد از جشنواره بیست و یکم ماه، جلسات کارشناسی متعددی برگزار کردیم که نقطه نظراتی خوبی در آن ارائه شد به این ترتیب بود که آئین‌نامه اجرایی این جشنواره تدوین و ابلاغ شد.
وی در خصوص عنوان سوره ماه برای این جشنواره نیز گفت: در حوزه هنری 12 دوره جشنواره تئاتر سوره برگزار شد سپس 9 دوره جشنواره ماه را برگزار کردیم که در نهایت و با جمع‌بندی که بدست آمد این دوره را جشنواره سوره ماه نامیدیم.
دبیر اجرایی جشنواره تئاتر سوره ماه درباره بودجه این جشنواره نیز بیان داشت: بودجه جشنواره سوره ماه 300 میلیون تومان است که 80 میلیون تومان به بخش کمک هزینه و 50 میلیون میلیون تومان متعلق به جوایز است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها