امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58553
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا فرزین صبح امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق توسعه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا فرزین صبح امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق توسعه ملی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که گفت ابهامات تازه‌ای درباره نحوه تامین یارانه نقدی مطرح می‌شود که از جمله آن برداشت از اعتبارات عمرانی بودجه است، اظهار داشت: ما در ستاد هدفمندی یارانه‌ها چندین گزارش به هیئت دولت و اعضای سازمان در این باره ارائه کردیم و منابع پرداخت به صراحت اعلام شده است.

وی ادامه داد: یکی از منابع پرداخت یارانه خانوار اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و دیگری ردیف‌هایی است که در بودجه‌ تعریف شده است.

فرزین گفت: هر دوی این منابع طبق قانون پیش‌بینی شده است و ابهام کنونی بیشتر روی منابع مالی حاصل از ردیف‌های بودجه‌ای است، یکی از ردیف‌های پرداخت یارانه نقدی، یارانه تخصیص یافته به آرد، نان و برق بود.

دبیر سابق ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با اشاره به اینکه، برای مثال با افزایش قیمت آرد ، گندم نیز به همان قیمت خریداری و تخصیص داده شد گفت: بنابراین درآمد جدیدی از این محل وجود نداشت و یارانه تخصیص یافته برای آرد و نان در بودجه پیش‌بینی و به میزان 5 هزار تومان برای هر نفر افزوده شد.

وی با بیان اینکه، در طول سه سال اخیر دقیقاً همان اعداد بودجه‌ای پرداخت شده است،گفت: در سال 1389، برای سه ماه 2 هزار میلیارد تومان، سال 90 حدود 9 هزار و 400 میلیارد تومان، در سال 91 حدود 10 هزار میلیارد تومان و در سال جاری هم 12 هزار و 400 میلیارد تومان برای اختصاص یارانه تخصیص داده شده است.

فرزین ادامه داد: توقف اجرای هدفمندی یارانه‌ها باعث شد تا این عدد ثابت بماند و الا در سال‌های آتی با توجه به افزایش قیمت‌ها، این رقم سیر صعودی پیدا می‌کرد.

دبیر سابق ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با تأکید دوباره بر اینکه، یارانه نقدی تخصیص داده شده از محل بودجه عمرانی نیست، گفت: یارانه نقدی پرداخت شده هیچ ارتباطی به بودجه عمرانی نداشت.

وی با اعلام این خبر که تا پایان سال 91 حدود 63 هزار میلیارد تومان جمع درآمدهای سازمان هدفمندی یارانه‌ها از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی بوده است، گفت: از این میزان 21 هزار میلیارد تومان از منابع ردیف‌های بودجه‌ای تأمین شده است.

فرزین گفت: طبق آمار 75 درصد از درآمدهای سازمان هدفمندی از محل اصلاح نرخ حامل‌های انرژی و 25 درصد از محل منابع بودجه‌ای تأمین شده است.

وی ادامه داد: با گذشت زمان سهم منابع حاصل از اصلاح نرخ حامل‌های انرژی افزایش و سهم ردیف‌های بودجه‌ای در حال کاهش است.

فرزین همچنین گفت: در سال 92 حدود 30 هزار و 400 میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت و 11 هزار و 200 میلیارد تومان از طریق ردیف‌های بودجه‌ای پیش‌بینی شده است و با توجه به شرایط مطمئنیم که این ارقام محقق می‌شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها