امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58563
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، محمد‌حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، محمد‌حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس نواب یمن که صبح امروز صورت گرفت: با اشاره به مشترکات فرهنگی، تاریخی و دینی دو ملت بر لزوم توسعه و گسترش مناسبات دوستانه فیمابین تأکید کرد و اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری‌های ایران و یمن در زمینه‌های مختلف به ویژه در عرصه مناسبات پارلمانی حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه همه گروه‌های یمنی باید با همکاری مشترک مسائل و مشکلات کشورشان را  حل و فصل کنند، افزود: وحدت و همدلی میان همه گروه‌های یمنی سبب حل مشکلات و ناکامی دشمنان این کشور خواهد شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز ناخشنودی از دخالت دشمنان اسلام در امور داخلی کشورهای اسلامی از جمله سوریه خاطرنشان کرد: در شرایط امروز جهان اسلام، دشمن محور مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران در توسعه و پیشرفت علمی و اقتصادی ایران تأثیری نداشته است، تصریح کرد: تحریم و محاصره اقتصادی غرب علیه ایران که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته به خودکفایی ایران و تکیه بر علم و دانش نخبگان و دانشمندان این مرز و بوم انجامیده که نمونه آن را در پیشرفت ایران در زمینه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای مشاهده می‌کنید.

ابوترابی دفاع از حقوق مسلمانان به ویژه مردم مظلوم فلسطین را از سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران دانست و نسبت به اتحاد دنیای اسلام در برابر سیاست‌های مداخله‌جویانه قدرت‌های جهانی ابراز امیدواری کرد.

رئیس هیئت یمنی نیز در ادامه این دیدار با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت‌های مسلمان جهان، خواستار تقویت ارتباطات و همکاری‌های دوستانه دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی شد.

وی در پایان نسبت به ارتقای سطح مناسبات دو کشور ابراز امیدواری کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها