امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58575
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، رئیس جمهوری افغانستان امروز با حضور در یک کنفرانس خبری در کابل، بیان داشت: آمریکا و ناتو هر زمانی که فرصت به دست ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، رئیس جمهوری افغانستان امروز با حضور در یک کنفرانس خبری در کابل، بیان داشت: آمریکا و ناتو هر زمانی که فرصت به دست آوردند علیه منافع افغانستان اقدام کردند.

کرزی با متخلف خواندن آمریکا و متحدان آن افزود: هر عمل خلافی که نظامیان خارجی به بهانه مبارزه با تروریسم در افغانستان انجام می‌دهند، خلاف نظر دولت افغانستان است.

این مقام افغان با اشاره به مذاکره امنیتی بین افغانستان و آمریکا گفت: اگر پس از امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن، بازهم نظامیان خارجی به عملیات‌های خودسرانه در افغانستان ادامه دهند، در این صورت مردم افغانستان به آنان اجازه چنین اقدامی را نخواهند داد.

کرزی با تأکید بر این که امضای پیمان امنیتی با آمریکا باید متضمن منافع ملی افغانستان باشد، تصریح کرد: آمریکا باید بداند که امضای پیمان امنیتی با این کشور نمی‌تواند به قیمت جان مردم افغانستان تمام شود.

وی خاطرنشان کرد: حفظ جان شهروندان افغان در برابر خشونت نظامیان آمریکایی، احترام به حاکمیت ملی افغانستان، تقویت نیروهای امنیتی افغان و تقویت اقتصاد افغانستان از جمله شروط افغانستان در امضای پیمان امنیتی با آمریکا است.

رئیس جمهور افغانستان با بیان این که امضای پیمان امنیتی با آمریکا فعالیت‌های این کشور را در افغانستان محدود می‌کند، گفت: به همین دلیل تاکنون با آمریکا در خصوص امضای این پیمان به توافق نرسیده‌ایم.

کرزی افزود: اگر آمریکا و متحدان آن شرایط افغانستان را در پیمان امنیتی بپذیرند، حضور آنان در افغانستان به صلاح کشور خواهد بود.

وی با اشاره به حملات تویخانه‌ای پاکستان به شرق افغانستان و اعزام عاملان انتحاری از پاکستان به افغانستان گفت که آیا آمریکا تاکنون برای جلوگیری از این عمل چه اقدامی انجام داده است؟

رئیس جمهور افغانستان در خصوص آزادی «ملابرادر» فرد شماره 2 طالبان از زندان پاکستان گفت که وی از زندان آزاد شده اما تاکنون آزادی عمل ندارد.

کرزی ضمن استقبال از حضور «قطب‌الدین هلال» از اعضای ارشد «حزب اسلامی» افغانستان در انتخابات، تصریح کرد که از طالبان نیز می‌خواهیم از طریق شرکت در انتخابات در بازسازی کشور خود سهیم شوند.

وی با اشاره به بی طرفی خود و معاونانش در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت: دولت افغانستان از هیچ از نامزدی در انتخابات حمایت نخواهد کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها