امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58579
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری ایلاف فیلم «وادی اشک» به کارگردانی «ماریان زحیل» کارگردان کانادایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری ایلاف فیلم «وادی اشک» به کارگردانی «ماریان زحیل» کارگردان کانادایی لبنانی‌الاصل است که به ارائه روایتی جدید از کشتار «صبرا و شتیلا» از نگاه یک روزنامه‌نگار کانادایی پرداخته است.

زحیل علت پرداختن به این کشتار وحشیانه اسرائیلی‌ها در سال 1982 را اینگونه بیان می‌کند: «این گذشته‌ای مصیبت‌بار است که حل و فصل نشده است».

وی جرقه ساخت این فیلم را تولید مستندی در سال 2001 عنوان کرده که در جریان آن شکایت «شبلی الملاط» حقوقدان لبنانی در دادگاه بلژیک خواستار مجازات مسئولین فاجعه صبرا و شتیلا شد.

زحیل می‌افزاید: پس از اینکه کار آن مستند را شروع کردیم آریل شارون نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی به علت سکته به کما رفت و کار متوقف شد

وی درباره نحوه شکل‌گیری فیلم «وادی اشک» می‌گوید: این فیلم تنها یک دقیقه تحقیق تصویری مستند دارد و باقی داستان آن روایتی تخیلی است.

داستان این فیلم از دیدار شخصیتی به نام ماری(ناتالی کوپال) با روزنامه‌نگار کانادایی در مونترال آغاز می‌شود که این روزنامه‌نگار کانادایی متخصص خاطرات نجات‌یافتگان از جنگ است و در این به داستان «علی» جوان فلسطینی که در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان بزرگ شده بر می‌خورد.

ماری شروع به تحقیق درباره «علی» می‌کند و در این مسیر جوانی لبنانی به نام «ژزفnt>nt>»(ژزف انطاکی) او را همراهی می‌کند و در این مسیر عشقی بین این دو رخ می‌دهد اما ژزف ناگهان ناپدید می‌شود و روزنامه‌نگار کانادایی و ماری مجبور می‌شوند به سفری تاریخی بروند و اسرار مبهم آن حادثه را دریابند.

«ماریان زحیل» درباره نام «وادی اشک» که بر این فیلم نهاده شده نیز می‌گوید: این عبارت در عهد قدیم وارد شده است که معنای آن «مطهر» است و این عبارت است از عبور ژزف و ماری برای رسیدن به مکانی بهتر.

وی که خود از مسیحیان لبنانی است می‌افزاید: من دوست نداشتم جنایات دیگران را مطرح کنم که از جمله آنها جنایات هم‌کیشان خودم است تا شاید بتوان به یک گفت‌وگو رسید؛ فیلم من رفتار مسیحیان لبنان در مسئله صبرا و شتیلا را محکوم نمی‌کند و تنها از بعد انسانی به این جنایت می‌پردازد و نه توهینی دینی و نه سیاسی را دنبال می‌کردم.

بنابر این گزارش، «وادی اشک» در کانادا و لبنان و در طول 20 روز فیلمبرداری شده و دومین فیلم این کارگردان کانادایی لبنانی‌الاصل بعد از فیلم «از پنجره من بدون وطن» است که پیش از این در جشنواره «گرینبورگ» در نیویورک جایزه بهترین فیلم را دریافت کرده است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها