امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58584
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی در این دیدار با اشاره بر اهمیت مسأله تصویر سازی و کار هنری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی در این دیدار با اشاره بر اهمیت مسأله تصویر سازی و کار هنری فرمودند: یکی از القاب حضرت حق مصور است و ما در ادعیه خود خداوند را با یا مصور می خوانیم، آن چنان که خداوند خود زیباست و زیبایی و نیکویی را دوست دارد.

ایشان با بیان این که علم هنر علم زیبایی شناسی است تاکید کردند:  در هر رشته و علمی که انسان وارد می شود، دارای دو جنبه است. یک جنبه آن به سمت فساد و تباهی است و جنبه دیگر آن اصلاح واحسان است که آن مسیر تقوا، صلاح و خدا است که ما باید از هنر به عنوان وسیله ای برای شناسایی و شناساندن زیبایی های الهی بهره برد.

این مرجع تقلید عنوان کردند: دفتر تبلیغات اسلامی باید برنامه ریزی کند و در مقابل فرهنگ و هنر فاسدی که تبلیغ می¬شود، فرهنگ و هنر متعالی را ارائه کند و در مسیر خدا حرکت کند و با نشان دادن چهره¬های حوزه، فرهنگ حوزه، رهبری و مرجعیت بتواند با ارائه هنر حوزه، افراد  را به سمت رشد و تعالی هدایت کند.

ایشان درپایان با اشاره به اهتمام زیاد رهبر معظم انقلاب در زمینه ی فرهنگ و هنر، از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه خواستند که اهداف ایشان را مد نظر خویش قرار دهد.

درابتدای این دیدار حجت الاسلام علی کمساری ریئس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به ارائه گزارش کاری از فعالیت¬های این دفتر پرداخت و عنوان کرد: پرداختن به هنر به عنوان یک راهبرد اساسی در ترویج و تبلیغ دین است و استفاده از هنر برای تبلیغ دین، استفاده از یک زبان بین المللی و گام نو است.

وی افزود: در دنیای کنونی باید با زبانی نو به تبلیغ معارف دینی پرداخت که این زبان صریح تر، همه فهم تر و جهان شمول تر است.

کمساری تصریح کرد: در همین راستا سال گذشته و برای اولین بار جشنواره فیلمی با موضوع روحانیت و حوزه های علمیه با بیش از 400اثر برگزار شد که علی رغم تمام هجمه های دشمنان نشان داد جامعه ی هنری ما چه نگاه خوب و ارزشمندی به حوزه و روحانیت دارد.

وی گفت: ما در این جشنواره به دنبال عرضه ی تولیداتی هستیم که چهره ی واقعی حوزه و وحانیت را نشان دهند و در مقابل فیلم های گوناگونی که علیه حوزه و روحانیت ساخته می شوند، بایستیم.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها