امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58585
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «حجت‌الله ایوبی» رئیس سازمان سینمایی در اولین بازدید خود از سالن‌های سینما گفت: امروز  همراه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «حجت‌الله ایوبی» رئیس سازمان سینمایی در اولین بازدید خود از سالن‌های سینما گفت: امروز  همراه دبیر جشنواره فیلم کودک و تعدادی از دست‌اندرکاران و همکاران، به تعدادی از سالن‌های جشنواره که در اصفهان برگزار می‌شود سر زدم. به حمدالله فضای خوب و با نشاطی در سالن ها حاکم بود و همه سالن‌هایی که از آنها بازدید کردیم، مملو از جمعیت و حضور پرشور مخاطبان کودک و نوجوان بودند.

وی در ادامه تاکید کرد: حال و هوا و روحیه افراد حاضر در سالن بسیار با نشاط بود و گواه آن بود که جشنواره می‌تواند یک نیاز مهم را در این قشر از جامعه پاسخگو باشد. ما به دنبال ایجاد فرهنگ رفتن به سینما در میان اقشار مختلف هستیم و این کار باید از کودکان و نوجوانان شکل گیرد و آغاز شود. امیدوارم جشنواره کودک، وسیله‌ای باشد تا بتوانیم سینما رفتن و آداب فیلم دیدن،  فهمیدن و نقد و بررسی فیلم را آموزش بدهیم.

ایوبی در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان در میان کودکان و نوجوانان فرهنگ فیلم دیدن و نقد و بررسی آن را رواج داد، گفت: معمولا در کشورهای مختلف بچه‌ها به همراه مربیانی کارآمد به دیدن فیلم می‌روند و آنها به بچه‌ها آموزش می‌دهند چگونه فیلم ببینند و آن را مورد نقد و بررسی قراردهند. امیدوارم به گونه‌ای باشد تا جشنواره کودک هم فرصتی فراهم شود تا شیوه فیلم دیدن و آموزش رفتن به سالن سینما برای این نسل صورت گیرد.

وی در خاتمه درباره وظیفه جشنواره کودک و نوجوان در این راستا، گفت: البته این وظیفه تنها برگردن جشنواره کودک و نوجوان نیست. این کار نیاز به اراده ملی دارد. باید سازمان سینمایی، جشنواره‌ها و وزارت آموزش و پرورش به یک تفاهم مشترک برسند تا در طول سال بچه‌ها  با این روش، درست دیدن فیلم را بیاموزند.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها