امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58597
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه دومین روز از سفر به بلگراد، با ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه دومین روز از سفر به بلگراد، با حضور در ساختمان دولت صربستان با ایویتسا داچیچ نخست وزیر این کشور دیدار و درخصوص مسایل مهم دو کشور و موضوعات بین المللی گفتگو کرد.
لاریجانی در این دیدار به موضوع پرونده هسته ای ایران اشاره کرد و افزود: متاسفانه کشورهای غربی نسبت به دیگر کشور ها در تمام زمینه ها از جمله موضوع هسته ای ایران با استاندارد دوگانه بر خورد می کنند و علی رغم این که ما بارها اعلام کرده ایم دنبال سلاح هسته ای نیستیم، رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد حرمت استفاده از سلاح کشتار جمعی و هسته ای فتوا داده است و عضو آژانس بین الملل انرژی اتمی نیز هستیم، باز هم به ما فشار وارد می آورند اما داشتن کلاهک هسته ای توسط برخی رژیم ها را نادیده می گیرند.
لاریجانی همچنین ضمن یادآوری روابط تاریخی دو کشور ایران و صربستان در سالهای گذشته، بر آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش روابط با صربستان تاکید کرد.
داچیچ نخست وزیر صربستان نیز در این دیدار با بیان این که برخی قدرت ها حقوق بین الملل را بهانه ای قرار داده اند و به نام آن می خواهند زورگویانه منافع خود را تامین کنند، گفت: صربستان یکی از کشور هایی است که قربانی برخوردهای دوگانه این گونه کشورها شده است.
وی با تاکید بر گسترش روابط اقتصادی و تشکیل هر چه سریع تر کمیسیون مشترک دو کشور ایران و صربستان، گسترش این روابط در تمام زمینه ها را به نفع دو ملت دانست.

لاریجانی پیش از این ملاقات با رییس پارلمان صربستان نیز دیدار و گفتگو کرد و تا ساعاتی دیگر نیز در دانشکده حقوق دانشگاه بلگراد سخنرانی خواهد داشت.

دیدار با رییس جمهور صربستان از دیگر برنامه های سفر لاریجانی در دومین روز از سفر به این کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها