امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58605
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بهار، علی زارعی ظهر امروز در بازدید از مدارس طرح مروج سلامت در شهرستان بهار اظهار داشت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بهار، علی زارعی ظهر امروز در بازدید از مدارس طرح مروج سلامت در شهرستان بهار اظهار داشت: در طرح مدارس مروج سلامت هشت برنامه که حول سلامت روان و جسم قرار دارد، اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: نخستین برنامه از این طرح برنامه جامع آموزش سلامت در مدارس است که براساس آن بحث‌های مرتبط با تغذیه، حوادث و سوانح، دخانیات، پیشگیری از اعتیاد و نیز هفت رفتار پرخطر به دانش‌آموزان والدین و کارکنان ارائه می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش بهار تصریح کرد: ارائه خدمات بالینی در مدارس به منظور رفع آسیب‌های روانی در دانش‌ آموزان و نیز کارکنان مدارس دومین برنامه در این طرح است.

این مسئول افزود: سلامت محیط مدرسه دیگر برنامه این طرح خواهد بود که می‌تواند شامل زیباسازی فضای مدرسه بوفه مدارس و جعبه کمک‌های اولیه باشد.

زارعی گفت: بهبود تغذیه در مدارس دیگر محور این طرح است که شامل آموزش در این راستا و نیز فراهم کردن بستری برای اجرای طرح لقمه‌های سالم در مدارس است.

وی ادامه داد: تمرکز فیزیکی و فعالیت بدنی در مدارس دیگر محور این طرح است و همچنین ارتقای سلامت کارکنان مدارس به عنوان ششمین برنامه از این طرح در مدارس اجرایی خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش بهار تصریح داشت: خدمات سلامت روان و مشاوره و همچنین مشارکت والدین و جامعه در برنامه‌های مدارس از دیگر برنامه‌های طرح مدارس مروج سلامت در سال تحصیلی جدید در مدارس خواهد بود.

وی تصریح کرد: هر ساله برای مدیران و مربیان مدارسی که زیر پوشش طرح مدارس مروج سلامت قرار می‌گیرند، دوره‌های آموزشی ضمن خدمت به منظور به‌روز شدن اطلاعات این افراد در راستای ارتقای سطح بهداشت و سلامت مدارس برگزار می‌شود.

زارعی به اجرای طرح رتبه‌بندی مدارس مروج سلامت اشاره کرد و افزود: مدارس مروج سلامت از نظر چگونگی عملکرد برای ارتقای سطح بهداشت و سلامت دانش‌آموزان، خانواده‌های آنها، مربیان و مدیران مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و ستاره‌دار می‌شوند.

معاون فرماندار بهار نیز در ادامه گفت: نوجوانان و جوانان بخش بزرگی از جمعیت پویا و آینده‌ساز کشورها را تشکیل می‌دهد و جامعه هدف به عنوان قشر عظیم آسیب‌پذیر در سطح جامعه محسوب می‌شوند که نیازمند توجه بیشتر هستند.

علی‌اکبر سلطانی‌راد متذکر شد: دانش آموزان به عنوان سفیران فرهنگی هستند که گروه هدف در این طرح محسوب می‌شوند و اجرای این طرح پرثمر است و افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان را در بر دارد.

وی در پایان اذعان داشت: در آموزه‌های دینی به بهداشت توجه ویژه‌ای شده و سلامت دانش‌آموزان روحیه و امید و نشاط را در آنان افزایش خواهد داد.
انتهای پیام/89028/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها