امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58608
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 54
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه که در سالن جلسات دفتر وزارتی ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، علی‌اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه که در سالن جلسات دفتر وزارتی برگزار شد، با اشاره به آسیب شناسی صورت گرفته توسط تیم تخصصی مطالعاتی  در زمینه ساماندهی نیروی انسانی، بر در نظر گرفتن مواردی نظیر تراکم معلم در برخی مناطق، دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی و جنسیت  بر احصای کمبود نیروی انسانی در مناطق با توجه به مؤلفه‌های یادشده و غیربومی بودن نیروی انسانی در مناطق محروم تأکید کرد.
وی با اشاره به مدت تعهد کمتر از پنج سال نیروی انسانی  غیربومی در مناطق محروم، تصریح کرد: پیشنهاد شده است که در استخدام نیروی انسانی، بومی بودن افراد به عنوان یک مؤلفه مهم مدنظر قرار گیرد.
فانی با متفاوت خواندن اصطلاحات بوم و بومی ادامه داد: آموزش و پرورش با در برداشتن 750 منطقه در کشور، می‌تواند 236 بوم داشته باشد.
وی تأکید کرد: باید با در نظر گرفتن مؤلفه‌هایی نظیر افزایش حقوق و فوق‌العاده شغل برای نیروهای انسانی که به دلیل کمبود نیرو از تدریس در دوره تحصیلی بالاتر به دوره پایین‌تر منتقل شده‌اند، انگیزه ماندگاری و رغبت آنان برای تدریس در دوره تحصیلی جدید افزایش یابد.
فانی با اشاره به نگارش متن بازنشستگی پیش از موعد و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی در زمان حضورش در آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: اجرای مطلوب موضوعات مصوب، به کیفیت اجرای آنها بستگی دارد و این موارد باید با دقت کافی صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها