امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58622
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کیانوش غریب پور؛ دبیر ششمین دوسالانه تصویرگری با اشاره به روند انتخاب آثار دوسالانه گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کیانوش غریب پور؛ دبیر ششمین دوسالانه تصویرگری با اشاره به روند انتخاب آثار دوسالانه گفت: استقبال بی‌نظیر هنرمندان تصویرگر از دوسالانه، که در سال‌های اخیر در هیچ مسابقه‌ی تصویرگری سابقه نداشته است، کار انتخاب آثار را بسیار سخت و طولانی کرد.
کیانوش غریب پور در ادامه گفت: همچنین روش ارسال آثار به دبیرخانه از طریق سایت که برای برخی از دوستان تصویرگرمان تجربه نشده بود، ضرورت دقت بسیار در پرونده‌ شرکت‌کنندگان را ایجاب کرد و همکاران دبیرخانه زیر نظر دبیر اجرایی با دقت و صرف وقت بسیار سعی کردند هیچ حقی از شرکت‌کنندگان ضایع نشود. ما نهایت انعطاف را در پذیرش آثار به کار بردیم تا تصویرگران به هر روشی می توانند کتاب‌ها و آثارشان را به دبیرخانه برسانند و همه‌ی دست‌اندرکاران دوسالانه سعی کردند قدردان حضور بی‌نظیر تصویرگران حرفه‌ای و همکاران جوان‌ترمان باشند.
غریب پور افزود: هنرمندان تصویرگر می‌دانند که هیچ‌مسابقه یا نمایشگاهی همه‌ آثار رسیده را به ‌نمایش نمی‌گذارد، مخصوصاً نمایشگاهی که نزدیک به ۱۳هزار فریم اثر دریافت کرده باشد.
از دوستان هیأت انتخاب خواستم تا در قضاوت خود به دو اصل توجه کنند: اول، بسیار واقع‌گرا باشند و فضای تصویرگری معاصر ایران را با همه‌ امتیازها و ضعف‌هایش درک کنند و دوم، تا می‌توانند و تا جایی که به واقع‌گرایی خواسته شده لطمه نمی‌زند، سخت بگیرند. چرا که باور داریم دوسالانه ششم باید یک دهه تصویرگری ایران را داوری کند و برای آینده‌ آن، طرحی رسم کند. اعضای محترم هیأت انتخاب آثار هم با دقت بسیار و صرف سه‌روز پرکار، در دو مرحله، آثار را بررسی کردند و بارها مجموعه‌ کارها را مرور کردند تا مبادا اثری یا هنرمندی از حق طبیعی ورود به دوسالانه، محروم بماند.
دبیر ششمین دوسالانه تصویرگری گفت: در بررسی‌ها، هیچ اثری برای گرایش جوان و بزرگسال بخش جهان نورها و سایه‌ها مناسب دیده نشد و گرایش جوان و بزرگسال این بخش حذف شد و در این بخش آثار در گرایش خردسال، کودک و نوجوان است. تعدادی از آثار را هم، طبق مقررات فراخوان و اختیاری که داشتیم در گروه‌های سنی، جابه‌جا کردیم. همه‌ی این‌ها برای برگزاری دوسالانه‌‌ای است که در خور شأن هنرمندان تصویرگر و فضای فرهنگی ملت‌مان باشد.
غریب پور در پایان گفت: ما از همه‌ تصویرگران محترمی که با شرکت‌دادن آثارشان در دوسالانه، مقدمات یک رویداد کم‌نظیر در سال‌های اخیر را فراهم کردند سپاسگزاریم، چه آن‌هایی که آثارشان به دوسالانه وارد شد و چه آن‌هایی که این فرصت را نداشتند. دقت و صرف زمان ما در اعلام نتیجه‌ی نهایی آثار پذیرفته‌شده هم از آن جهت است که حتی یک کار شایسته هم از ورود به نمایشگاه باز نماند.
ششمین دوسالانه تصویرگری نهم آبان ماه با برگزاری افتتاحیه و اهدای جوایز برگزیدگان در موسسه فرهنگی هنری صبا آغاز می شود.
ششمین دوسالانه تصویرگری از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری انجمن فرهنگی- هنری تصویرگران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر آبان ماه در تهران برگزار می شود.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها